Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 kwietnia 2013, 14:04:08
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności


Udostepnij na Facebooku

Różności

 • 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Krakowie

  Kraków to miasto wizytówka – w zasadzie nikomu nie trzeba go przedstawiać, ponieważ każdy zna na jego temat co najmniej kilka ciekawostek. Wiecznie okupowane turystami podążającymi do słynnego Smoka Wawelskiego, może być również fantastycznym miejscem do zamieszkania. Poniżej 5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Krakowa.

  czytaj więcej
 • Wybierasz się z podróż? Pamiętaj, aby się ubezpieczyć!

  Ubezpieczenie podróżne, to jedna z podstawowych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć, dlatego zawsze należy mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie.

  czytaj więcej
 • Z Małopolski na Mazury czyli... wakacje na pojezierzu.

  Szukacie ciekawego miejsca na zbliżające się wakacje? Ciekawą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów lub pobliskich wypadów mogą być wczasy na Pojezierzu Iławskim. Z dala od zgiełku miasta, w cichym i spokojnym regionie Polski.

  czytaj więcej
 • Siedem cudów natury w Polsce

  Siedem cudów natury w Polsce (i w Małopolsce)

  czytaj więcej
 • Jak wybierać nocleg w Krakowie?

  Jest wiele sposobów wybierania noclegów. W Krakowie sprawdza się ten łączący lokalizację ze standardem oraz ceną. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Jak wyglądają konkrety? 

  czytaj więcej
 • Weekend w Szczawnicy

  Szukacie ciekawego miejsca na weekend w Małopolsce? Zakopane jest dla was zbyt turystyczne a Kraków zatłoczony? Nie wiecie gdzie jechać? Wybierzecie się do Szczawnicy!

  czytaj więcej
 • Dwa dni z fizyką w klimacie Solaris. Ogród Doświadczeń Stanisława Lema

  Kraków - jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Na każdym kroku możemy spotkać nie tylko cudzoziemców, ale przede wszystkim rodaków, którzy chcą poczuć klimat tego niezwykłego, legendarnego wręcz, miejsca. Zadajmy sobie jednak pytanie: czy aby nie popadamy w szablonowość tych wycieczek? Najpierw Wawel- oczywiście- przecież jak można być w Krakowie i nie widzieć „Zamku Królów”? Następnie Kościół Mariacki, Stary Rynek i Krakowski Kazimierz. Wręcz tradycyjna trasa wycieczkowa, gdzie punktami zwiedzania są przede wszystkim miejsca historyczne i sakralne. Nie zapominajmy jednak o osobach aktywnych i dzieciach. Szczególnie najmłodsi towarzysze naszych wypraw są najbardziej wymagającymi turystami. Mogą poczuć się nieco zmęczeni i zagubieni w tak licznych skarbach kultury, której w tym wieku nie potrafi ą jeszcze docenić. Jak zatem sprawić, aby - w zgodzie z przysłowiem- wilk był syty i owca cała?

  czytaj więcej
 • Inwestycja w krakowskie nieruchomości

  Nie ma jeszcze szczegółowych danych za rok 2013, ale można z powodzeniem założyć, że liczba turystów, którzy w minionym roku odwiedzili Kraków przekroczy rekordową liczbę z roku 2012, w którym to do miasta Kraka przybyło ponad dziewięć milionów gości z kraju i spoza jego granic. Liczne rankingi przeprowadzane przez profesjonalne agencje stawiają stolicę Małopolski na czele nie tylko europejskich, ale i światowych atrakcji turystycznych.

  czytaj więcej
 • Hostele - komfortowy nocleg w rozsądnej cenie

  Jeszcze parę lat temu, turyści planujący swoje podróże po Polsce, zmuszeni byli wybierać swoje miejsce na nocleg wśród ofert hoteli, schronisk turystycznych, prywatnych kwater czy ewentualnie apartamentów...

  czytaj więcej
 • Pęksowy Brzyzek

  Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, kontemplacji i refleksji. Podczas tej rzymskokatolickiej uroczystości mamy chwilę na zwolnienie biegu życia oraz uzmysłowienie sobie jak szybko leci czas. Normalnie, na co dzień, nie zauważamy tego i tylko podczas świąt możemy zaobserwować jak wszystko się zmienia dookoła.

  czytaj więcej
 • Chcesz zarezerwować tanie hotele w Krakowie? Teraz to możliwe

  Planujesz wyjazd do Krakowa? Poszukujesz noclegów w atrakcyjnych cenach? Hotele w Krakowie to ofertach dla tych, którzy cenią wygodne pokoje w korzystnych i niskich cenach. I choć utarło się, że nocleg w dawnej polskiej stolicy to ogromny wydatek, wcale nie musi tak być.

  czytaj więcej
 • Co można zmajstrować w muzeum? Zabawy kreatywne nie tylko dla dzieci?

  Coraz większą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych cieszą się warsztaty rozwijające kreatywność. Origami, decoupage, modelowanie balonów i komponowanie mydlanych zapachów – wybór jest duży. Wytworzyć coś jedynego w swoim rodzaju można dziś również w muzeum… i to wirtualnym!

  czytaj więcej
 • Wirtualne Muzea Małopolski - cyfryzacja i nowe media w służbie kultury [wywiad]

  „Materiał zebrany w procesie digitalizacji eksponatów muzealnych stanowi podstawę działań związanych z popularyzacją i upowszechnianiem wiedzy o materialnym dziedzictwie Małopolski.  Przedstawienie go w nowoczesnej i atrakcyjnej formie jest jednym z kluczowych elementów projektu Wirtualne Muzea Małopolski” – o tajnikach cyfryzacji i jej znaczeniu dla popularyzacji kulturowego bogactwa opowiadają eksperci Regionalnej Pracowni Digitalizacji MIK, jednostki powstałej w ramach projektu.

  czytaj więcej
 • Kultura w nowym wymiarze! Nowy sposób na zwiedzanie małopolskich muzeów

  Od dziś każdy, bezpłatnie i z dowolnego miejsca na świecie, przez 24 godziny na dobę, może wirtualnie poznawać obiekty z 35 małopolskich muzeów. To wszystko dzięki Projektowi Wirtualne Muzea Małopolski, w ramach którego zdigitalizowano 700 obiektów muzealnych przygotowując je do publikacji na portalu o tej samej nazwie.  Strona projektu: http://muzea.malopolska.pl/

  czytaj więcej
 • Sezon na grzybobranie otwarty!

  Grzybobranie jest wieloletnim polskim zwyczajem sięgającym czasów szlacheckich. Ponieważ sezon na grzyby można uznać za rozpoczęty, warto wiedzieć, gdzie w tym roku wybrać się na grzybobranie i jak wykorzystać skarby lasu w swojej domowej kuchni. 

  czytaj więcej
«12»
Udostepnij na Facebooku
 

 Zobacz jeszcze na: