Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 kwietnia 2013, 13:37:14
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Tradycje


Udostepnij na Facebooku

Tradycje

 • Góralski karnawał

  Atmosfera radosnego kolędowania i ludowej, miysopustowyj zobawy od lat ściąga do Bukowiny kolędników i rzesze turystów z całego kraju. Cóż więc niezwykłego, poza zabawą, jest w tym góralskim kolędowaniu? Czy Herod i jego świta, diaboł i śmierzteckaturoń i koza, a może te płynące z serca życzenia na scyńście, na zdrowie, na to Boze Narodzynie i cobyście byli weseli jako w niebie janieli? A może, poza obrzędem, odnajdujemy w tym kolędowaniu tę odwieczną tęsknotę człowieka za Dobrą Nowiną?

  czytaj więcej
 • Tradycja Zakopanego

  Tradycja i kultura Zakopanego widoczne są niemal w każdym zakątku tego regionu, tak w miasteczku jak i na pobliskich terenach. Liczne hotele, pensjonaty, restauracje i domy prywatne, oddają tą specyficzną tatrzańską atmosferę, której już przed wiekami poszukiwali tu tak podróżnicy, jak i wielcy artyści.

  czytaj więcej
 • Rękawka

  Rękawka to krakowski zwyczaj obchodzony w każdy wtorek po świętach wielkanocnych. Rękawka swoimi korzeniami nawiązuje do pogańskich obrzędów związanych z Dziadami wiosennymi, przypadającymi na okres przesilenia wiosennego.

  czytaj więcej
 • Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

  Powstały w 1932 r. Dom Ludowy w Bukownie Tatrzańskiej stanowi centrum kulturalne wsi i całej gminy.  Prowadzone są tu zajęcia z dziećmi i młodzieżą, na których młode pokolenie uczy się góralskiego muzykowania, tańca i śpiewu oraz podhalańskiej sztuki ludowej. Od wielu lat „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej jest organizatorem dwóch dużych imprez o zasięgu ogólnopolskim „Góralskiego Karnawału” - zimą i „Sabałowych Bajań” - latem, „Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych” i „Dziadońcynego Grania” - Spotkania Muzyk Podhalańskich.

  czytaj więcej
 • Jarmark Świętojański

  W dniach 29.06-01.07.2012 odbywała się w Krakowie na bulwarze Czerwieńskim Jarmark Świętojański.

  Zainteresowani mogli przenieść sie w czasie do średniowiecznego miasteczka z jego zwyczajami, tradycjami, rzemiosłem i hulankami. Można było zobaczyć m.in. rzemieślników wytwarzających swoje dzieła i rzeczy codziennego użytku...

  czytaj więcej
 • Lajkonik

  W czwartek po święcie Bożego Ciała, przez Kraków przejdzie pochód Lajkonika. Jest to jeden z największych symboli Krakowa. Wydarzenie nawiązuje do legendy...

  czytaj więcej
«1»
Udostepnij na Facebooku
 

 Zobacz jeszcze na: