Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 25 listopada 2014, 22:57:41
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Krakowie

5 powodów, dla których warto zamieszkać w Krakowie

Kraków to miasto wizytówka – w zasadzie nikomu nie trzeba go przedstawiać, ponieważ każdy zna na jego temat co najmniej kilka ciekawostek. Wiecznie okupowane turystami podążającymi do słynnego Smoka Wawelskiego, może być również fantastycznym miejscem do zamieszkania. Poniżej 5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Krakowa.

1. Zawsze coś się dzieje

Stolica Małopolski nie zna terminu nuda. Każdego roku w mieście odbywają się liczne imprezy różnej maści. W 2016 roku Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży oraz jednym z miast goszczących uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Kraków to również cała masa koncertów i innych wydarzeń medialnych, które urozmaicają mieszkańcom wolny czas. Jeśli więc duża ilość masowych imprez jest tym, czego oczekujesz od swojego miejsca zamieszkania, to Kraków zdecydowanie w tym względzie nie zawodzi.

2. Miasto wyjątkowo kulturalne

Kultura w Krakowie stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. O zamieszkaniu tutaj powinien pomyśleć każdy, kto chciałby obcować z artystami najwyższych lotów. Miasto słynie z licznych teatrów, oper i filharmonii. Mocnym punktem są również muzea, a w nich np. słynna Dama z gronostajem autorstwa Leonardo da Vinci. Kraków to również miejsce, gdzie rodziło się wiele wspaniałych zespołów muzycznych, filmów oraz książek. Każdy gustujący w kulturze najlepszej jakości będzie czuł się w Krakowie wyjątkowo dobrze.

3. Wielkomiejskie możliwości

Przy całym swym tradycyjnym charakterze, Kraków jest miastem nowoczesnym i dającym młodym wiele możliwości. Była stolica kraju przyciąga inwestorów, powstają nowe miejsca pracy, a samo miasto cały czas stawia na własny rozwój. Bezrobocie wśród mieszkańców wynosi zaledwie 4%, a wśród 500 największych firm działających w Polsce, aż 21 swoje siedziby ma właśnie w Krakowie.

4. Edukacja na najwyższym poziomie

Kraków przyciąga studentów uczelniami o bardzo wysokim standardzie nauczania. Do miasta przeprowadzają się między innymi żacy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Oprócz tego w Krakowie działa jeszcze 10 innych publicznych uczelni oferujących kształcenie w przeróżnych kierunkach.

5. Miasto wyjątkowej urody

Każdy kto choć raz był w Krakowie musi przyznać, że miasto to czaruje swym wdziękiem. Malowniczo położone i otoczone wyjątkową architekturą sprawia, że chce się w nim zostać na dłużej. Zamieszkanie w Krakowie to szansa na przebywanie w miejscu legendarnym, owianym nutką tajemniczości i nieprzeciętnej urody.

Jeśli przekonałeś się do tego, by zamieszkać w Krakowie, sprawdź jak wyglądają aktualne oferty sprzedaży mieszkań w tym mieście: http://dom.money.pl/mieszkania/sprzedaz/krakow/. Średnia cena kawalerki w Krakowie wynosi ponad 220 000 zł. Mieszkania dwupokojowe kosztują średnio 300 000 zł, a trzypokojowe nawet 420 000 zł. Cena zależna jest oczywiście od stanu danego lokum oraz jego umiejscowienia.

Artykuł opracowany przez portal Dom.Money.pl

Autor: W. Chentkiewicz

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: do poczytania
 Zobacz jeszcze na: