Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 01 grudnia 2015, 11:44:45
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Życzymy Wesołych Świąt! Wystawa kart pocztowych bożonarodzeniowych i noworocznych

Życzymy Wesołych Świąt! Wystawa kart pocztowych bożonarodzeniowych i noworocznych

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny. Dzieląc się opłatkiem życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.  Dziś już coraz rzadziej jednak wysyłamy tradycyjne kart pocztowe.
Chcąc przypomnieć ten zwyczaj Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego  w Kętach zaprasza na nową wystawę czasową, na której będzie można oglądać karty pocztowe bożonarodzeniowe i noworoczne z różnych epok historycznych.


Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia br. (wtorek) o godzinie 17.00 w sali wystaw czasowych kęckiego muzeum (Rynek 16, Kęty).


Ekspozycja będzie prezentowana od 9 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. w godzinach otwarcia placówki. W dniu 13 grudnia (Jarmark Bożonarodzeniowy wystawa będzie czynna w godz. 16.00-18.00) Wystawa jest bezpłatna. Przy okazji wystawy będzie można oglądać piękną, rzeźbioną w drewnie szopkę autorstwa Tadeusza Matusiaka. Scena narodzenia Pańskiego została przedstawiona w barwnej scenerii skalistego pejzażu, a 177 postaci zachwycając techniką wykonania, zapełnia prawie każdą przestrzeń malowniczego krajobrazu, tworząc ciekawe scenki rodzajowe.


Wystawie będą towarzyszyć warsztaty muzealne nawiązujące do tematu. Podczas zajęć uczestnicy będą poznawać jak zmieniły się symbole świąteczne przedstawiane na pocztówkach na przestrzeni wieku. W dalszej kolejności własnoręcznie wykonają świąteczne karty pocztowe na wzór tych z pocz. XX w. oraz rozkładane - o nowoczesnym wyglądzie. Koszt warsztatów – 3 zł od osoby. Grupy do 25 osób – 90 minut. Rezerwacja terminu zajęć w muzeum lub pod nr tel. 33 845-31-07.


Serdecznie zapraszamy.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: