Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 30 maja 2015, 15:35:43
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Rabka Festival 2015 i ogólnopolski konkurs dla dzieci

Rabka Festival 2015 i ogólnopolski konkurs dla dzieci

 Do 15 czerwca można nadsyłać prace na konkurs („Rysowanka” – w załączniku), w którym główną nagrodą jest pobyt w Rabce-Zdroju podczas festiwalu literatury dziecięcej  „Rabka Festival 2015”. Festiwal  odbędzie się w dniach 9-12 lipca, przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w  ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa.

Niezależnie od wyników konkursowych zmagań, do Rabki zapraszamy wszystkich, Dużych i Małych, którzy lubią piękne książki i chcą twórczo spędzić wakacje. Dla Dorosłych -  rodziców, bibliotekarzy, księgarzy i nauczycieli -  przygotowaliśmy cykl prezentacji  i dyskusji z udziałem  wybitnych specjalistów zajmujących się promocją literatury dziecięcej (z Polski i z zagranicy). Na dzieci natomiast czekają spotkania autorskie, warsztaty, spektakle  i gry terenowe, które umożliwią spotkanie z ulubionymi artystami i pozwolą  rozwinąć kreatywność i fantazję.

Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w rabczańskim Festiwalu. Oto kilka najważniejszych:

  • - „Rabka Festival” to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w wakacje uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Cała infrastruktura miasta podporządkowana jest najmłodszym: ogromny Park Zdrojowy z placami zabaw i parkami linowymi, amfiteatr, Teatr Lalek, nowoczesne kino cyfrowe i przepiękna Biblioteka w zabytkowym budynku dworca PKP;
  • - Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
  • - Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy (autorzy, ilustratorzy, aktorzy – z kraju i zagranicy), dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne – w ubiegłym roku w Rabce narodziła się wspólna książka Martina Widmarka i Wojciecha Widłaka.
  • - Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy… ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.
  • - Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.
  • - Wszystkie festiwalowe wydarzenia dostępne są nieodpłatnie, jedynie w przypadku warsztatów, ze względów organizacyjnych,  obowiązują wcześniejsze zapisy (rozpoczynamy je 15 czerwca)

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu są „dziwne zwierzęta”. Chcemy pokazać, że to co odmienne zasługuje na szacunek, bo czyni nasz świat ciekawszym i bardziej kolorowym.

Szczegółowe informacje o Festiwalu znajdują się na stronie www.rabkafestival.pl

(Mat. prasowe)

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: