Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:43:27
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Laboratorium w Muzeum

Laboratorium w Muzeum

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach muzealnych w ramach nowego projektu "Laboratorium muzealne".

Pierwsze zajęcia odbędą się 21 lutego br. (niedziela) w godz. 15.00-16.30 pt. „Skąd przybyliśmy? Jak odtwarzać historię własnej rodziny - warsztaty genealogiczne”. Warsztaty poprowadzi kustosz naszego muzeum Renata Bożek.

Warsztaty genealogiczne mogą stanowić zachętę do rozpoczęcia poszukiwań informacji o przeszłości i swoich przodkach. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z ważnymi pojęciami z dziedziny genealogii, rodzajami źródeł oraz tajnikami pozyskiwania danych w pracy historyków. Uczestnicy poznają zasady tworzenia imion i nazwisk oraz tworzenia tablic genealogicznych oraz dowiedzą się gdzie szukać danych na temat własnych korzeni rodzinnych.

Ilość osób ograniczona do 25. Zapisy w muzeum lub pod nr telefonu 33 845 31 07. Koszt udziału w warsztatach od osoby - 5 zł oraz 3 zł dla emerytów oraz dzieci i młodzieży do ukończenia nauki szkolnej. Warsztaty będą się odbywać w muzeum w wybrane niedziele, w godz. 15.00-16.30.

Warsztaty są zorganizowane w ramach projektu LABORATORIUM MUZEALNE, czyli cyklu niedzielnych warsztatów dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać i poznawać różne artystyczne, etnograficzne i historyczne tematy. To aktywne spędzenie czasu z przeszłością, gdzie można własnoręcznie „szlifować” warsztat i poznawać różne techniki pracy pasjonatów przeszłości. Pokażemy jak dbać o pamiątki rodzinne, jak badać rodzinną historię

Pozostałe zajęcia:

13 marca br. - Kęckie „święcone” – warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych. Należy przynieść jajka ugotowane na twardo.

17 kwietnia br. - Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania – warsztaty kaligrafowania.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: