Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 06 listopada 2013, 10:39:15
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Solski Niepodległy - wspólne śpiewnie pieśni Tarnowie

Solski Niepodległy - wspólne śpiewnie pieśni Tarnowie

Patriotycznie i rodzinnie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie. W ramach tegorocznych obchodów 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości aktorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru. 

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym po latach niewoli Polacy odzyskali bezcenny skarb – niepodległość. Świętujmy wspólnie tę radosną rocznicę ze śpiewem, pamiętając o tych, którzy przed laty walczyli o wolność. 

- Solski Niepodległy - jest pomysłem na aktywne, radosne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru. Mamy do rozdania dwieście śpiewników przygotowanych przez Urząd Miasta Tarnowa. W tym roku do aktorów Solskiego dołączą się przyjaciele: Gos.Pl, MONK, Magda Bychawska oraz przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie też kilkuletnich dzieci, które pod kierownictwem muzycznym Bartka Szułakiewicza zaśpiewają pieśni patriotyczne. 

Dodatkowo - tytułem teatralnego happeningu - zostanie zorganizowany konkurs na najładniejsze wąsy a'la Marszałek Piłsudski. 

- Docenione zostaną zarówno te naturalne, jak i sztuczne, doklejone. Chcemy aby 11 listopada był także radosny! - dodaje Krzysztof Bogusz z Biura Promocji i Organizacji Teatru. Na wszystkich którzy wezmą udział w tej zabawie będą czekaly zaproszenia na spektakle grane w Teatrze Solskiego. 

Impreza będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska, które sprawuje patronat medialny wydarzeniem. Prosimy również o zabranie flag!

Źródło: Mat. prasowe

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: