Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 29 kwietnia 2014, 18:38:30
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Tryptyk rzymski Jana Pawła II w wykonaniu Krzysztofa Globisza

Tryptyk rzymski Jana Pawła II w wykonaniu Krzysztofa Globisza

2 czerwca 2014 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, przez Krzysztofa Globisza, "Tryptyk rzymski" Jana Pawła II. Aktorowi będzie towarzyszył Wojciech Lichtański - saksofon.

"Tryptyk rzymski" ukazał się w 2003 roku równocześnie w 6 krajach - w języku polskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim. "Tryptyk rzymski" to papieskie medytacje w formie potrójnego poematu: "Strumień" będący zamyśleniem nad pięknem, a zarazem przemijaniem świata i człowieka, "Medytacje nad Księgą Rodzaju na progu Kaplicy Sykstyńskiej" - stanowiące kontynuację refleksji nad tajemnicą stworzenia ukazaną przez Michała Anioła i "Wzgórze w krainie Moria" - historia Abrahama ofiarującego swego syna Izaaka.

Krzysztof Globisz - od 1981 roku aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie - należy do najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, wykładowca krakowskiej PWST, dziekan Wydziału Aktorskiego. Wojciech Lichtański jest młodym saksofonistą altowym, kompozytorem, absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, wschodzącą gwiazdą polskiego jazzu.

Wstęp za zaproszeniami - zaproszenia do odbioru w OCK od 19 maja 2014 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: