Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 05 sierpnia 2013, 11:09:46
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Czy papież Franciszek odwiedzi Wadowice i inne małopolskie miasta?

Czy papież Franciszek odwiedzi Wadowice i inne małopolskie miasta?

Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 stają sie szansą na wizyte Ojca Świętego również w innych małopolskich miastach. W szczególności na odwiedziny papieża liczą Wadowice, ale mówi się też o Oświęcimiu i Kalwarii Zebrzydowskiej.

2016 roku Kraków będzie miastem gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Powoli miasto zaczyna formować komitet organizacyjny tej imprezy i zastanawiać się jak zorganizować wizytę charyzmatycznego papieża Franciszka. po krótkiej debacie w mediach na temat miejsca, w którym odbędzie to niezwykłe wydarzenie i obaw o wielkość krakowskich błoń przyszła pora na zastanowienie się jakie miasta odwiedzi Franciszek.


Rynek w Wadowicach. Fot. Bartosz Twarowski


Jednym z miejsc, które mogą dołączyć do organizacji światowego zlotu są Wadowice. Rodzinne Jana Pawła II w 2016 roku może spodziewać się najazdu turystów i pielgrzymów, bez względu na to, czy zagości tam sam Franciszek. Co warte podkreślenie otwarte już będzie budowane przez Urząd Marszałkowski Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Niewykluczone, że Wadowicom zostanie przydzielona  część programu dotycząca spotkań i imprez towarzyszącym ŚDM.

W grę wchodzi też prywatna wizyta papieża Franciszka w Wadowicach Oświęcimiu i Kalwarii Zebrzydowskiej. Małopolskie miasteczka mogę mieć jednak dużą konkurencję. Papieża gościć chce również Poznań, Gniezno i Warszawa.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!