Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 03 września 2013, 12:07:54
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Parki Bednarskiego i Jerzmanowskich w Krakowie do remontu!

Parki Bednarskiego i Jerzmanowskich w Krakowie do remontu!

Szykuje się remont 2 krakowskich parków: im. Wojciecha Bednarskiego i Anny i Erazma Jerzmanowskich. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu własnie rozpisał przetargi na ich rewitalizację.

Oba przetargi dotyczą opracowania dokumentacji projektowej. Dla parku Bednarskiego to aktualizacja koncepcji rewaloryzacji z infrastrukturą techniczną oraz inwentaryzacją i gospodarką zieleni. Dla parku Jerzmanowskich to projekt architektoniczno-budowlany i projekty wykonawcze z uzyskaniem pozwolenia na budowę.


 

Park Bendarskiego z góry, fot. Bartosz Twarowski


Celem rewitalizacji parku Bednarskiego jest przywrócenie pierwotnej kompozycji terenu oraz ożywienie poszczególnych miejsc w nim. Przetarg umożliwi przywrócenie punktów i tras widokowych oraz uatrakcyjni sam park. Byc może już w przyszłym roku zaczną się prace związane z zielenią. W parku Jerzmanowskich przetarg umożliwi przebudowę fontanny i budowę nowego wodotrysku tzw. Źródła Erazma. Powstanie też nowy plac zabaw. Uporządkowana zostanie przestrzeń wzdłuż park potoku Drwinka. Rozpoczęcie projektu nastąpi w 2014 roku.

Źródło: lovekrakow.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!