Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 09 sierpnia 2014, 20:16:43
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » 48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

Zapraszamy na 48. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

Na tej jednej z najsławniejszych imprez kulturalnych w naszym kraju wystąpi wielu solistów śpiewających na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Obok byłych i obecnych solistów Opery Krakowskiej: Katarzyny Oleś-Blacha, Iwony Sochy, Krystyny Tyburowskiej, Bożeny Zawiślak-Dolny oraz Tomasza Kuka, Michała Kutnika, Adama Sobierajskiego, Jana Wilgi i Adama Zdunikowskiego w poszczególnych koncertach zobaczymy także Małgorzatę Walewską, Wiolettę Chodowicz, Ewę Vesin, Mariusza Godlewskiego i Pavlo Tolstoya. W koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat” usłyszymy także Jacka Wójcickiego. Artystom będą towarzyszyły orkiestry: Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy (9.08.), Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela (10.08.), Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego (12.08.), Salonowa Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego (13.08.) i Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka (15 i 16.08.). 14 sierpnia w koncercie pt. „MUSICALOVE” wystąpi Teatr Rampa. Wśród wydarzeń towarzyszących Festiwalowi znalazły się m.in. Klub Festiwalowy czyli spotkania z artystami, koncerty w kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe prowadzone przez Małgorzatę Walewską.


48. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewamy się, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.


Tegoroczną edycję Festiwalu przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska, która na zaproszenie organizatorów opracowała program Festiwalu.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: