Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 09 sierpnia 2013, 18:52:39
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » XI Festiwal Pierogów


Udostepnij na Facebooku

XI Festiwal Pierogów

Od 8 do 11 sierpnia (czwartek-niedziela) na Małym Rynku w Krakowie trwa XI edycja Festiwalu Pierogów.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział bierze14 restauracji. W trakcie trwania imprezy producenci najsmaczniejszych wyrobów walczą o dwie przechodnie (otrzymywane na rok) nagrody – statuetkę Kazimierza Wielkiego (to nagroda publiczności) i statuetkę św. Jacka z Pierogami (to nagroda jury). W programie znajdują się także liczne koncerty i imprezy towarzyszące. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Krakowa i Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Pierogimożna kupować od czwartku do soboty (8-10 sierpnia) w godz. 9:00 do 22:00 oraz w niedzielę (11 sierpnia) w godz. 9:00-21:00. Codziennie o godz. 12:00 będzie się rozpoczynał program artystyczny, a przez dwa pierwsze dni Festiwalu, o godz. 13:00 warsztaty kulinarne dla dzieci organizowane przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

9 sierpnia (piątek) upłynął pod hasłem „Konkursu Jury". W jego ramach każdy uczestnik był zobowiązany do przygotowania dla Jury porcji degustacyjnej jednego rodzaju pierogów. Wyniki poznamy w niedzielę (11 sierpnia).

10 sierpnia (sobota) o tym, które pierogi są najsmaczniejsze, zdecyduje publiczność. Głosować w konkursie będzie można od godz. 11:00 do 18:00. Każdy uczestnik „Konkursu Publiczności" będzie mógł zgłosić jeden rodzaj pierogów. Porcja degustacyjna będzie musiała składać się co najmniej z czterech sztuk, a jej cena nie może przekroczyć kwoty 5,00 zł. Zagłosować będzie mogła każda osoba, która zakupi pierogi, dokona ich degustacji i wypełni kupon konkursowy dostępny w oznaczonym przez Organizatora punkcie. Wyniki zostaną ogłoszone 11 sierpnia (niedziela).

10 sierpnia  (sobota) o godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty kreatywne z cyklu „Odkrywanie dziecięcych talentów" (Organizator: Fundacja Czas Dzieci) oraz promocja projektu „Mecenas dziecięcych talentów" realizowanego pod patronatem Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej Marzeny Paszkot. Podobnie będzie w niedzielę (11 sierpnia).

11 sierpnia (niedziela) o godz. 12:00 rozpocznie się msza św. w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików i kupców krakowskich. O godz. 12:50 sprzed kościoła św. Barbary wyruszy barwny korowód z udziałem przedstawicieli Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Urzędu Miasta Krakowa. Uczestnikom korowodu będzie towarzyszyć kapela Krakowianie. O godz. 13:00 ogłoszone zostaną wyniki „Konkursu Publiczności" i „Konkursu Jury".

źródło: www.krakow.pl zdjecia: własne

 
Udostepnij na Facebooku
Tagi: galerie relacje kraków
 

 Zobacz jeszcze na: