Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 14 stycznia 2014, 13:58:09
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Wieczór pełen atrakcji związanych z kulturą tradycyjną Zagórzan

Wieczór pełen atrakcji związanych z kulturą tradycyjną Zagórzan

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju zaprasza na wieczór pełen atrakcji związanych z kulturą tradycyjną Zagórzan.

15 stycznia 2014 r. o godzinie 16:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "gdzie TUROŃ chodzi... - rzecz o dawnym kolędowaniu". Wystawa po raz pierwszy prezentuje  wybrane stroje i akcesoria kolędnicze ze zbiorów Muzeum oraz archiwalne fotografie przedstawiające grupy kolędnicze z regionu.  Otwarcie wystawy odbędzie się we wnętrzu starego kościółka – Muzeum a uświetni je występ najprawdziwszej grupy kolędniczej z Zespołu Regionalnego Rabianie z Raby Niżnej.

Następnie w budynku biurowym Muzeum w sali  Akademii Malarstwa na Szkle odbędzie się promocja publikacji wydanej w 2013 r., pod redakcją dr Urszuli  Janickiej - Krzywdy pt. "Kultura ludowa Górali Zagórzańskich". Monografia jest czwartym tomem serii  dotyczącej Kultury ludowej Górali  Polskich wydawanej przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie. W ramach promocji odbędą się prelekcje dotyczące wybranych fragmentów artykułów z niniejszej publikacji.

Natomiast o godzinie 18.00 rozpocznie się "Wieczór z folklorem" na scenie Teatru Rabcio. Wystąpią Dziecięcy Zespół Regionalny Majeranki oraz gwiazda wieczoru - zespół KUD "FRA" z Serbii!

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy

fot. M. Wójtowicz-Wierzbicka

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: