Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: niedziela, 07 lipca 2013, 19:28:40
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » Szalom na Szerokiej


Udostepnij na Facebooku

Szalom na Szerokiej

W sobotę 06.07.2013 odbył sie koncert "Szalom na Szerokiej". Był on klumnacyjnym momentem 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie podczas którego przez 10 dni zaprezentowało się 154 artystów z 10 krajów świata.

Koncert rozpoczał się o godzinie 18.00 i trwał do 1.00 w nocy a bawiło się w nim około 13 tys. osób. Tegoroczny "Szalom na Szerokiej" miał mało wspólnego z muzyką klezmerską a widzowie mogli dzięki temu posłuchać, jak brzmi najnowsza muzyka żydowska. Podczas koncertu wystąpili m.in. formacja Zion 80 złożona z 10 muzyków nowojorskiej sceny awangardowej, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Izraelu Boom Pam i Kutiman, amerykańsko-meksykańska formacja DeLeon łącząca rock z tradycyjną muzyką sefardyjską, grupa popowo-hardrockowa Yiddish Princess z USA, izraelski duet Radio Trip złożony z dwóch DJ-ów - Uri Wertheima i Ofera Tala.

Tegoroczny, odmieniony, 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie zyskał nowe logo był nowoczesny, ekscytujący, awangardowy i tradycyjny zarazem. Oprócz koncertów chętni mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach, wystawach i happeningach organizowanych przez Centrum Społeczności Żydowskiej, Żydowskie Muzeum Galicja i innych.

Nasz filmik z Szalom na Szerokiej:


(źródło: onet.pl, gazeta.pl)

 

Udostepnij na Facebooku
Tagi: galeria kraków
 

 Zobacz jeszcze na: