Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 04 grudnia 2013, 16:26:42
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Otwarcie Sezonu Zimowego 2013/2014

Otwarcie Sezonu Zimowego 2013/2014

W tym roku juz po raz 7 Małopolska Organizacja Turystyczna wspólnie z miłosnikami białego szalenstwa uroczyscie otwiera Sezon Zimowy w Polsce. Gospodarzem tegorocznego otwarcia jest Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. W dniu 7 grudnia organizatorzy gwarantuja mnóstwo narciarskich atrakcji, konkursy dla najmłodszych, a przede wszystkim sporo dobrej rozrywki dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na zimę.

W tym dniu w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla narciarze i snowboardziści w strojach Mikołaja będą mogli zjeżdżać ze stoku za połowę ceny. Wyciąg narciarski Wierchomla I będzie czynny od godziny 9:00 do 19:00. Narciarze będą mogli przetestować najnowsze modele nart VIP firm HEAD, VOLKL oraz naoliwić i przygotować własny sprzęt do rozpoczynającego się sezonu. 7 grudnia to dzień otwarty w Szkole Narciarskiej Dwie Doliny z możliwością zapisania się na darmowe szkolenia jazdy na nartach. Cały dzień na polanie przy punkcie gastronomicznym Szałas św. Mikołaj będzie rozdawał prezenty najmłodszym narciarzom. Gościem specjalnym imprezy będzie Jacek Rozenek, znany aktor i przyjaciel stacji!

Od godziny 12.00 w ***Hotelu Wierchomla SKI&SPA Resort odbędzie się seminarium branżowe biznesu narciarskiego na temat: „Sporty zimowe – turystyka z widokiem”, w którym  uczestniczyć będą m.in. Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Jagna Marczułajtis – Walczak, Posłanka na Sejm RP, Prezes Komitetu  Konkursowego ZIO Kraków 2022. Podczas seminarium zostanie także oficjalnie ogłoszony XI plebiscyt na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski”.

O godzinie 17.00 w połowie stoku przy „Szałasie” nastąpi Uroczyste Otwarcie Sezonu Zimowego 2013/2014 . Moment otwarcia poprzedzony zostanie o godzinie 16.45 zjazdem Mikołajów z pochodniami, a atrakcje na stoku zakończą się widowiskowym pokazem trików narciarskich i snowboardowych w wykonaniu czołowych zawodników z Polski. Od godziny 19.00 w „Pubie pod wyciągiem” rozpocznie się dla wszystkich dyskoteka w stylu Apres ski.

Hala Kondratowa Fot. Mateusz Kuca

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w kraju. Jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości, Wierchomli i Muszyny wspólnym systemem wyciągów. Dwie Doliny to 15 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, w większości oświetlonych, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych. Od tego sezonu sympatycy nart biegowych będą mogli również korzystać z nowej trasy biegowej o długości 8 km i możliwości wypożyczenia przy stacji głównej w Wierchomli specjalistycznego sprzętu do uprawiania tego sportu. 

Małopolska jest wiodącym regionem naszego kraju w turystyce zimowej, a swoja renomę zawdzięcza nie tylko doskonałym terenom, zróżnicowanym pasmom górskim i pięknej przyrodzie. Region może poszczycić się możliwością uprawiania różnorodnych sportów zimowych, dobrze rozwiniętą infrastruktura turystyczna, usługami na wysokim poziomie, wyszkolona kadra instruktorów oraz branża zarządzająca biznesem zimowym w nowoczesny sposób. Dodatkowym atutem Małopolski jest bogate dziedzictwo kulinarne. Liczne karczmy regionalne podające przysmaki przygotowane według starych, sprawdzonych receptur rozsiane są po całym regionie, a o tym, ze wiele z nich jest godnych polecenia poświadczą certyfikaty dla najlepszych regionalnych karczm Małopolski, rozdane podczas uroczystej gali Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 7 grudnia o godzinie 20:00. 

Narciarska Małopolska to doskonale przygotowane stoki, ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich, około 250 km tras zjazdowych oraz coraz bogatsza oferta rekreacyjna towarzysząca sportom zimowym. Samorząd województwa analizuje prace nad opracowaniem koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras, w tym narciarskich tras biegowych w regionie.

Źródło: Małopolska Orgazniacja Turystyczna

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!