Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 17 lipca 2013, 13:39:22
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Muzeum Auschwitz w czołówce światowych muzeów

Muzeum Auschwitz w czołówce światowych muzeów

Muzeum Auschwitz to dziesiąte muzeum na świecie i trzecie w Europie. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez poświęcony turystyce serwis internetowy TripAdvisor. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że zestawienia tego portalu przygotowane są na podstawie opinii internautów i osób podróżujących.

Linki:
http://www.tripadvisor.co.uk/TravelersChoice-Attractions-cMuseums-g1
http://www.tripadvisor.co.uk/TravelersChoice-Attractions-cMuseums-g4

Muzeum znajdujące się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau w rankingu TripAdvisor wyprzedziło m.in.: Luwr, British Museum, Prado, Muzea Watykańskie i jest jedynym polskim muzeum znajdującym się w zestawieniu europejskim i światowym.

– Ten wynik pokazuje, że można pracować nad pamięcią w inny sposób niż przez modne multimedia i interaktywność – podkreśla dr Piotr M.A.Cywiński, dyrektor Muzeum. – Wymowa autentyzmu, pozornie niemego, zdaje się przemawiać do ludzi swoim własnym głosem. Za tym stoi oczywiście olbrzymia praca edukatorów, przewodników i muzealników. Ten wynik jest także dowodem na to, jak trudno jest zrozumieć dzisiejszy świat i jego wyzwania bez głębokiego odniesienia do Zagłady, która jednak była nie tyle wydarzeniem, ile punktem zwrotnym w dziejach Europy i świata. Przez toAuschwitz stał się punktem odniesienia dla bardzo wielu aktualnych pytań i wyzwań – mówi Cywiński.

Muzeum Auschwitz-Birkenau ma zdecydowanie największą frekwencję ze wszystkich poniemieckich byłych obozów. W ostatnich kilku latach odwiedzane jest corocznie przez prawie półtora miliona osób. Większość znich to ludzie młodzi. Dzięki grupie prawie 300 specjalnie przygotowanych edukatorów odwiedzający oprowadzani są w 19 językach.

Dzisiejsze Muzeum to przede wszystkim Miejsce Pamięci, ale także ośrodek edukacyjny, konserwatorski i naukowy. To dynamicznie rozwijająca się instytucja prowadząca duże działania inwestycyjne, głównie w obszarze bezpieczeństwa zbiorów, archiwaliów i obsługi odwiedzających.

źródło: Mat. Prasowe

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: