Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 03 marca 2014, 20:40:22
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Kraków rajem dla miłośników gier

Kraków rajem dla miłośników gier

Trójwymiarowy labirynt, „kulkowy” prysznic, labirynt sterowany głosem, wielkie dmuchane fotele czy kula, w której można się poruszać – to tylko próbka atrakcji, jakie czekają uczestników Festiwalu Instynkt Gry. Całoroczny projekt, będący przedsięwzięciem kulturalnym Goethe-Institut w Krakowie, stanie się polem dyskusji artystów z różnych krajów, którzy z różnych perspektyw przyjrzą się fenomenowi gier. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Gra jest praktyką kulturową obecną w życiu ludzi od tysięcy lat. Gry towarzyszą nam w życiu, kształtują i pobudzają naszą wyobraźnię, a także zachęcają nas do osiągania coraz lepszych wyników. Jednakże jeszcze nigdy wcześniej codzienność ludzi we wszystkich grupach wiekowych nie była tak bardzo przesiąknięta i nacechowana elementami gry. Obserwatorzy mówią w tym kontekście o trendzie określanym z języka angielskiego gamification, a zatem zniesieniem granicy między rzeczywistością a grą, między pracą a rozrywką.

Poprzez projekt INSTYNKT GRY! Goethe-Institut chciałby lepiej przyjrzeć się znaczeniu tego zjawiska. Przy czym istotna tu jest dyskusja i zastosowanie gier nie tylko w kontekście komercyjnym, lecz umieszczenie tego tematu w centrum dyskursów kulturowych. W ramach cyklu wystaw, festiwali, koncertów i dyskusji Goethe-Institut naświetli z różnorodnych perspektyw efekty synergii możliwe z połączenia gier ze sztuką, nauką i życiem społecznym. Więcej informacji o wątkach gier znajduje się w magazynie.

INSTYNKT GRY! to projekt międzynarodowy, koncepcja interdyscyplinarna i zmieniająca się w zależności od miejsca. Wydarzenia tego cyklu od 2014 roku odbędą się w Krakowie i Lublanie, zaś od 2015 roku – w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Koszycach i Wilnie.

Szczegółowy program wydarzenia link --->


Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: