Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 03 września 2013, 11:14:52
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » DOJRZAŁE KINO - inauguracja sezonu

DOJRZAŁE KINO - inauguracja sezonu

Wraz z początkiem nowego sezonu do Kina Pod Baranami wracają cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

W najbliższą środę (4 września) o godzinie 10.30 dojrzali widzowie zobaczą najnowszy film Woody’ego Allena Blue Jasmine, z oscarową rolą Cate Blanchett. 

Pokazy z cyklu „Dojrzałe kino” to pomysł na wciągnięcie seniorów w bieżący obieg kultury.

W ramach „Dojrzałego kina” nie proponuje się widzom klasyki, czyli filmów, które pamiętają z czasów swojej młodości, lecz pozycje premierowe, świeże tytuły z bieżącego repertuaru Kina Pod Baranami. Każda projekcja poprzedzona jest krótką prelekcją pani redaktor Marii Malatyńskiej. Kończy się zaś burzliwą dyskusją z udziałem publiczności. „Dojrzałe kino” to także okazja do spotkania ze znajomymi przy kawie, herbacie i ciasteczku, które funduje widzom Kino Pod Baranami.

 W ramach pierwszego spotkania w nowym sezonie dojrzali widzowie zobaczą najnowszy film Woody’ego Allena Blue Jasmine. Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy, Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Opowiada historię Jasmine (Cate Blanchett), przywykłej do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin), świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Zawiłe relacje męsko-damskie i ludzkie słabości swoich bohaterów Woody Allen komentuje z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją.  

Na planie najnowszego filmu Woody’ego Allena tradycyjnie spotkała się imponująca gwiazdorska obsada. Obok laureatki Oscara i dwóch Złotych Globów – Cate Blanchett (Elizabeth, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), pojawią się m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin (Zakochani w Rzymie), uhonorowana Złotym Globem Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia) i charyzmatyczny Peter Sarsgaard (Była sobie dziewczyna). 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00.

Uczestnicy cyklu Dojrzałe Kino prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.blogspot.com 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino – to pełnia smaku! 

Źródło: Kino Pod Baranami 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!