Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 07 października 2014, 19:32:39
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Ekologiczna feta na rynku w Nowy Sączu

Ekologiczna feta na rynku w Nowy Sączu

28 września br. podczas II Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego zakończył się Sądecki Festiwal EKOlokalny. Przez dwa tygodnie Nowy Sącz zamienił się w ekologiczną stolicę Małopolski.

foto: Bartosz Bugara

Wydarzenie obfitowało w ekologiczne atrakcje dla młodych i nieco starszych mieszkańców miasta oraz przybyłych gości. Podczas Jarmarku EKOlokalnego można było zapoznać się z eko asortymentem wystawców. Tradycyjnie nie zabrakło wyrobów regionalnych, rękodzieła, także recycklingowego, naturalnych kosmetyków, porad kosmetologicznych i dietetycznych, prezentacji organizacji zachęcających do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz pokazu samochodów hybrydowych marki Toyota.

Podczas eventu zgormadzeni goście dowiedzieli się m.in. jak przygotować się do górskiej wyprawy, o czym wspomnieli przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak dbać o czystość wody oraz zmieniać świadomość w zakresie ekologii z wykorzystaniem butelek wielokrotnego użytku firmy Equa, do sportów wodnych zachęcał Sądecko – Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski oraz Hotel Piwniczna organizujący mistrzostwa na Popradzie na tzw. SUPach, natomiast Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami skutecznie zachęciło do adopcji bezdomnych zwierząt.

Animaniak przeprowadzał liczne animacje oraz ekologiczne konkursy z nagrodami, zwycięscy otrzymali m.in. eko informatory i ekologiczne komiksy. Młodzi Aktywni Sądeczanie zainicjowali ekointerację, w której spontanicznie wzięli udział zgromadzeni goście.  Organizatorzy przedstawili także wyniki konkursów ekologicznych, które zostały zrealizowane w trakcie trwania festiwalu w nowosądeckich szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Całość zwieńczył hybrydowo- rowerowo- biegowy peleton poprowadzony przez NS Runners oraz Gold Bike.

Sądecki Festiwal EKOlokalny został zorganizowany przez stowarzyszenie Humaneo, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dla Miasta” pod honorowym patronatem: Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Ryszarda Nowaka- Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Jana Golonki- Starosty Nowosądeckiego oraz dr Piotra Mochnaczewskiego- Rektora Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: