Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:31:33
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Wystawa „Narty, Moda, Obyczaje 70’ – Fotografie Władysława Wernera Ze Zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”

Wystawa „Narty, Moda, Obyczaje 70’ – Fotografie Władysława Wernera Ze Zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”

WYSTAWA „NARTY, MODA, OBYCZAJE 70’ – FOTOGRAFIE WŁADYSŁAWA WERNERA ZE ZBIORÓW MUZEUM TATRZAŃSKIEGO”

 

5-29 lutego 2016

Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery

ul. Krupówki 4a (3 piętro)

 

Muzeum Tatrzańskie oraz Kawiarnia STRH Cafe & Art Gallery serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Władysława Wernera z lat 70. XX wieku, opowiadającą między innymi o nartach, modzie i obyczajach tamtych lat.

 

WŁADYSŁAW WERNER: urodzony w Warszawie 30 czerwca 1922 roku fotoreporter, fotografik. Walczył w Powstaniu Warszawskim w 1944r. , potem przebywał w obozie jenieckim. Po wojnie w Warszawie pracował jako fotoreporter w CAF (Centralna Agencja Fotograficzna). W 1951 roku osiadł w Zakopanem. Jego fotoreportaże z Tatr i Podtatrza pojawiały się w licznych czasopismach, a fotografie z tego regionu w wielu książkach i albumach. Stał się jednym z czołowych fotografików zakopiańskich, uczestniczył w wystawach zbiorowych i był autorem wielu wystaw własnych w kraju i za granicą, m. in. „Życie górali podtatrzańskich”, „Górale świata tańczą w Zakopanem”, „Podtatrze dzisiaj”,” Zakopane”. Był członkiem ZPAF i kierownikiem jego delegatury nowosądeckiej. Pozostał po nim wielki zbiór negatywów fotografii z Tatr, Podhala, Orawy i Spisza (krajobraz, zabytki kultury ludowej, imprezy kulturalne, tematyka narciarska, turystyczna, ratownicza itd.)*. Zmarł w Warszawie 8 kwietnia 1982 r.

*Cyt. za „Wielka Encyklopedia Tatrzańska” Zofia i Witold H. Paryscy, Wydawnictwo Górskie Poronin 2004

 

Serdecznie zapraszamy

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: