Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 28 października 2013, 11:43:17
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Wystawa grupy tkactwa artystycznego "Osnowa" z okazji 25-lecia działalności

Wystawa grupy tkactwa artystycznego "Osnowa" z okazji 25-lecia działalności

 W dniach od 25 do 31 października 2013 roku (wernisaż 29 października o godzinie 16:30) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie wystawa prac grupy tkactwa artystycznego "Osnowa" z okazji 25-lecia działalności.  

Autor: Marianna Tomasiewicz

Historia grupy sięga 1998 roku, w którym to roku, w ówczesnym Zakładowym Domu Kultury Zakładów Chemicznych "Oświęcim", prowadzony był przez panią Marię Wanat - absolwentkę Liceum Plastycznego w Zakopanem - kurs tkactwa artystycznego. W 1992 roku w Zakładowym Domu Kultury odbyła się pierwsza wystawa prac powstałych podczas kursu. 

W 1996 roku grupa przyjęła nazwę "Osnowa". 

Przez lata – członkinie "Osnowy" - nabyły nowych umiejętności i obecnie zajmują się również hafciarstwem, koronkarstwem i patchworkiem. Obecnie "Osnowa" działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimskim Centrum Kultury. Grupa rokrocznie bierze udział w wystawie przeglądowej rękodzieła artystycznego w Domu Ludowym w Chełmku oraz pokonkursowej wystawie w Domu Kultury w Krakowie Podgórzu. Jest zapraszana do udziału w festiwalach, przeglądach i kiermaszach. W 2013 roku "Osnowa" obchodzi 25-lecie istnienia. 

Obecnie grupę tworzą: Zofia Czosnek-Szczepanik, Krystyna Duszyk, Maria Micińska, Irena Polska, Anna Spadlińska, Ewa Stec, Małgorzata Stec-Adamus, Anna Stryszewska, Marianna Tomasiewicz, Stanisława Uroda, Ewa Wilczak, Janina Żurek.

Autor: Irena Polska

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!