Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 17 lipca 2013, 13:57:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » W Limanowej powstanie Centrum Wypoczynku i Sportów Ekstremalnych

W Limanowej powstanie Centrum Wypoczynku i Sportów Ekstremalnych

Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Limanowej dofinansowanie w kwocie 1 492 524,94 zł na zagospodarowanie Góry Miejskiej w Limanowej na Centrum Wypoczynku i Sportów Ekstremalnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (MRPO).

Jest to dofinansowanie częściowe i a władze miasta spodziewają się jego późniejszego zwiększenia do poziomu o jaki występowały czyli 2mln 235 tys. zł.  Całkowita wartość projektu ma wynieść 5 mln 498 tys. zł.

Koncepcja zagospodarownia Góry Miejskiej zakłada przystosowanie terenu do uprawiania sportów takich jak:

kolarstwo górskie go(MTB): Downhill, Freeride, Enduro, Trial, ew. Crosscountry (XC)parku linowego, skitour, jazdy konnej, paralotniarstwa, biegów ekstremalnych, turystyki pieszej/nordic walking. 

Na infrastruktura towarzysząca ma składać się: kolejka wie-lie o długości maksymalnie 1200 m, park linowy, infrastruktura do zawodów, imprez sportowych i kulturalnych, miejsce biwakowe, miejsce na imprezy, miejsca odpoczynku, gastronomia, parkingi, sanitariaty oraz inne usługi (sklepy, wypożyczalnia sprzętu wraz z warsztatem, punkt informacyjny).

Cały teren (38 hektarów lasu miejskiego) ma być podzielone na trzy strefy: 
Strefa pierwszych przygód/ciekawości (familijna): kolejka, bike park, park linowy, szlaki (ski-tour, turystyka piesza) i jazda konna
Strefa strachu/na krawędzi (ekstremalna): punkt startowy paralotniarzy, rowery: trasy downhill, freeride, bike park i park linowy
Strefa nadziei/dobrej intencji (pielgrzymkowa): droga krzyżowa, teren wokół krzyża i szlak papieski.

źródło: http://www.miasto.limanowa.pl/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: