Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 8:47:11
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Ultramaraton główną granią Tatr. 70 kilometrów w ponad 9 godzin.

Ultramaraton główną granią Tatr. 70 kilometrów w ponad 9 godzin.

W Tatrach odbył się ultramaraton. 250 zawodników przebiegło główną granią Tatr około 70 kilometrów. Zwycięzca został Przemysław Sobczyk z Zakopanego. Zajęło mu to 9 godzin, 9 minut i 29 sekundach.

Tatraszński ultramaraton był ogromnym wyzwaniem. 70 km biegu, a czasem wspinaczki po wysokich szczytach Tatr. Trasa rozpoczęła się o 4 rano w Dolinie Chochołowskiej. Potem prowadziła przez Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Dolinę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Roztoki, Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolinę Waksmundzką, Dolinę Suchej Wody, Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

Maratończycy mieli do pokonania m.in. Przełęcz Krzyżne

W Biegu Granią Tatr wystartowało 237 biegaczy,w tym 21 kobiet. Tylko 172 zawodników dotarło do mety. Mieli na to 17 godzin. Kto przekroczył ten czas nie został sklasyfikowany na mecie.