Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 12 lipca 2013, 11:10:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » ULICA 26 Street Art - spektakl Nit Magica


Udostepnij na Facebooku

ULICA 26 Street Art - spektakl Nit Magica

 Na zakończeniem pierwszego dnia XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA 26 STREET ART odbył się spektakualrny pokaz Nit Magica (Magiczna Noc)

Zespół Xarxa Teatre przeniosł widzów do popularnych fiest Walencji z tradycyjną pirotechniką, muzyką i ognistymi bykami pośrodku sceny. Widowisko angażuje widzów, którzy stają się aktorami spektaklu uważanego za jedno z najbardziej interaktywnych przedstawień współczesnego teatru ulicznego. Spektakl doświadczany jest wszystkimi pięcioma zmysłami.

Xarxa Teatre powstał w 1983 roku w Vila-real (Castellón) i od tej pory nieprzerwanie się rozwija. Ponieważ w regionie Pais Valenciano nie było żadnej stabilnej infrastruktury teatralnej, we wczesnych latach działalności reżyserzy teatru Xarxa zdecydowali się wystawiać spektakle na ulicy. Na przestrzeni wszystkich lat działalności zespołu, jego dyrektorzy Manuel V. Vilanova i Leandre Ll. Escamilla, nigdy nie odwrócili się od swoich korzeni i dzięki temu Xarxa Teatre stał się jednym z najbardziej oryginalnych wielkoformatowych teatrów ulicznych na świecie. Głowne tematy dzieł tworzonych przez zespół wywodzą się z inspiracji popularną kulturą Walencji i regionu śródziemnomorskiego. Xarxa umiejętnie zanurza się w te tradycje, nadając im współczesny kontekst i uniwersalny charakter. Spektakle wywołują entuzjastyczne reakcji publiczności, która rozpoznaje prezentowaną w nich rzeczywistość i szczególny styl życia.

źródło: http://teatrkto.pl/pl/spektakle/nit-mgica-magiczna-noc,148.html

 
Udostepnij na Facebooku
Tagi: galerie relacje
 

 Zobacz jeszcze na: