Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 02 czerwca 2014, 22:08:07
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Startuje Mała Talia 2014

Startuje Mała Talia 2014

Już od 1 czerwca w tarnowskim teatrze spektakle, warsztaty oraz happening  dla najmłodszych. To wszystko w ramach VI edycji Festiwalu Spektakli dla Dzieci "Mała Talia".

 Podczas 11 dni festiwalu kilka tysięcy dzieci z Tarnowa i okolic będzie mogło zobaczyć sześć spektakli (w tym cztery przedstawienia konkursowe) prezentowane w ramach VI Festiwalu Spektakli Dziecięcych Mała Talia. Impreza organizowana przez Teatr im. L. Solskiego potrwa od niedzieli 1 czerwca do 11 czerwca.

- Wydarzenie jest kampanią promującą aktywne uczestnictwo w kulturze - cykliczną, coroczną – pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku i przez cały ten czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności, nie tylko tej najmłodszej - mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny Solskiego. 

Jako pierwsza zostanie zaprezentowana najnowsza tarnowska premiera "Alicja w krainie czarów" w reżyserii Julii Mark. Ponad to będzie można zobaczyć m.in. "Pierścień i róża" Marty Guśniowskiej (Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej), "Królowa śniegu" (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach), "O Calineczce malutkiej dzieweczce" (Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce Zdrój), "Dzikie łabędzie" (Teatr Lalki "Maska" w Rzeszowie).

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu przedstawienia będą oceniane przez mieszane jury: dziecko oraz osobę dorosłą. Pamiątkowe nagrody-teatralne maski zostały przygotowane przez dzieci oraz wolontariuszy. 

- W ramach festiwalu przewidzieliśmy również imprezy towarzyszące. Będzie to m.in. piknik teatralny, który odbędzie się 1 czerwca na schodach przed teatrem. Z kolei aktorzy odwiedzą oddział dziecięcy w szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie, będzie można ich spotkać w jednym z centrów handlowych oraz Parku Strzeleckim – mówi Krzysztof Bogusz kierownik promocji teatru. 

Wydarzeniami towarzyszącymi mającymi na celu profesjonalizację festiwalu i zbliżenie go w formie organizacyjnej do festiwalu Komedii Talia - na którym jest wzorowany - będzie stworzenie dziecięcego klubu festiwalowego, jako
miejsca spotkań z aktorami i twórcami spektaklu – po każdym przedstawieniu w  foyer teatru będą odbywały się spotkania widzów i aktorów.

Ofertą skierowaną do nauczycieli, wychowawców działaczy i twórców kultury  będzie publiczna debata - "Teatr młodego widza - rozważania o jakości oferty teatralnej dla młodych widzów" oraz konferencja z udziałem zaproszonych panelistów  "Znaczenie teatru w edukacji odbiorcy kultury" Konferencje będą transmitowane online z wykorzystaniem technologii youtube.

Szczegółowy program dostępny na stronie http://www.teatr.tarnow.pl

Festiwal spektakli dla dzieci i młodzieży „Mała Talia 2014” jest  współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „VI Festiwal Mała Talia - pierwsze kroki w świecie teatru”.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: