Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 06 marca 2013, 16:00:51
Autor: admin
Home » Menu Główne » Rekreacja » Jazda konna » Stadnina Koni "Szarża" w Bolęcinie

Stadnina Koni "Szarża" w Bolęcinie

Bolęcin to niewielka wieś położona ok. 30 km. na zachód od Krakowa. Leży na zachodnim krańcu Puszczy Dulowskiej - największego kompleksu leśnego o unikalnych walorach przyrodniczych w tym regionie. Bolęcin położony jest w obrębie Jurajskiego Parku  Krajobrazowego. Park Jurajski to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych i turystycznych - wspaniałe wapienne skały i dolinki, 
malownicze ostańce, liczne jaskinie oraz największa atrakcja - Średniowieczne zamki leżące na szlaku Warowni Jurajskich, zwanym też 
Szlakiem Orlich Gniazd. Bolęcin znany jest przede wszystkim jako miejsce  wypoczynku i rekreacji licznym mieszkańcom zachodnich krańców województwa  Małopolskiego. Liczne jeziora i zalewy, czyste wody leśnej rzeki Chechło płynącej ze źródeł położonych w sercu puszczy przesądzają o wyjątkowych walorach tej miejscowości. Stadnina proponuje możliwość obejrzenia tego wszystkiego z wysokości końskiego grzbietu.

Stadnina Koni "Szarża" w Bolęcinie dysponuje atrakcyjną ofertą dla wszystkich miłośników koni i czynnego wypoczynku. Proponuje zatem naukę jazdy konnej dla początkujących, przejażdżki i naukę jazdy dla dzieci na kucach, atrakcyjne wycieczki konne po okolicy, połączone między innymi ze zwiedzaniem pobliskich ruin zamku w Tenczynku i Lipowcu. Ponadto dla zaawansowanych i bardziej wymagających jeźdźców prowadzi treningi doskonalące zakresie ujeżdżania, WKKW i skoków przez przeszkody. Dobrze wyszkolone konie i doświadczeni instruktorzy gwarantują szybkie zgłębienie tajników trudnej sztuki jeździeckiej. 

Stadnina prowadzi zajęcia codziennie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku jazdy odbywają się od godz. 16.00 do 18.00, a w soboty od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00, zaś w niedzielę odbywają się jazdy terenowe dla zaawansowanych/ wg wcześniejszych uzgodnień i zamówień.

Istnieje możliwość pozostawienia małych dzieci pod opieką na czas zajęć (ważne zwłaszcza dla mam chcących pojeździć konno), zorganizowania pikniku, spotkania towarzyskiego itp.

 Do dyspozycji gości oddano 2 otwarte ujeżdżalnie z piaskowym naturalnym podłożem oraz oświetleniem a także krytą ujeżdżalnię o wymiarach 22m x 62m z doskonałym bezcieniowym oswietleniem, umożliwiającą prowadzenie jazd i treningów bez względu na pore dnia, pogode i porę roku. Ponadto do dyspozycji jest trasa crossu WKKW na przylegającym do ośrodka terenie wokół pobliskiego zalewu GLINIAK

Ponadto Ośrodek Jeździecki w Bolęcinie oferuje możliwość oddania do stajni konia pod fachowa opiekę. W stajniach oddano do dyspozycji przestronne i bezpieczne boksy, wyposażone w automatyczne poidła. Ściółka jest często i regularnie wymieniana, żywienie obfite i regularne (trzy odpasy na dobę, pasza pierwszorzędnej jakości), obsługa życzliwa i fachowa, z wieloletnim doświadczeniem. Konie, na życzenie, sa regularnie wypuszczane na wybiegi. Do dyspozycji właścicieli koni siodlarnia, szatnia, pomieszczenie klubowe, ujeżdżalna oraz hala. Konie znajdują się pod stała opieka lekarza weterynarii współpracującego z Klubem.

Noclegi:

Stadnina dysponuje własnym zapleczem turystycznym w postaci 2 pawilonów mieszkalnych o łącznej liczbie 40 miejsc noclegowych o standardzie schroniska turystycznego (WC i natryski wspólne) umiejscowionych malowniczo nad brzegiem jeziorka, w odległości ok. 600 m od stajni. 20 miejsc to oferta całoroczna, 3 -4 osobowe pokoje ogrzewane i ocieplone. Pozostale 20 miejsc czynne jest w sezonie letnim (brak ogrzewania). Do dyspozycji gości stołówka serwująca domowe posiłki. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z pola namiotowego lub ustawienia własnej przyczepy kempingowej. Szczególną atrakcją dla miłośników przyrody są leżące o kilkaset metrów od terenu Stadniny kolonie bobrów, z przepięknymi żeremiami, które większość z nas zna jedynie z filmów i książek przyrodniczych. Prócz bobrów można obserwować licznie tu występujących przedstawicieli innych gatunków dzikich zwierząt - sarny, jelenie, łosie oraz wielką obfitość różnorodnego ptactwa.

Cennik

Jazda konna
1. Nauka dla początkujących (lonża) - 60 zł/45'
2. Jazdy dla zaawans. (teren, maneż) - 50 zł/60'
3. Abonament na 10 jazd (do wykorzystania w ciągu miesiąca) - 350 zł
3. Oprowadzanie dzieci: 5 minut spaceru - 10 zł

Młodzieżowe obozy konne w sezonie 2012
- turnus dwutygodniowy - 2000 zł
- turnus dwutygodniowy z jedna godzina jazdy - 1650 zł
- turnus tygodniowy - 1200 zł
- turnus tygodniowy z jedna godziną jazdy - 950 zł
- pobyt (pensjonat) konia - 35 zł/dobę

Usługi w zakresie wyżywienia i noclegów:
Nocleg - 30,-
Nocleg + wyżywienie - 60,-
Wyżywienie całodzienne - 30,-
Śniadanie - 5,-
Obiad - 20,-
Kolacja - 5,-
Nocleg grupowy 10 - 20 osób: 20,- 

Hipoterapia
1. Jazda terapeutyczna 30 min. - 50 zł
(W uzasadnionych przypadkach jest możliwość refundacji części kosztów)

Pensjonat dla koni
1. Boks, obsługa - 800 zł/miesiąc UWAGA! Opłaty pensjonatowe płatne z góry do 5 dnia każdego miesiąca!!!
Uwaga: kowal, lek. wet. płatne oddzielnie
2. Trening na własnym koniu: 50 zł/ godzinę, ewent. w/g indywidualnych uzgodnień
3. Trening indywidualny na koniu klubowym - 70 zł
3. Pobyt wakacyjny z własnym koniem - doba pobytu konia w pensjonacie - 35 zł
4. Możliwość pomocy w pośrednictwie ubezpieczenia koni na bardzo korzystnych warunkach !

Trening koni wierzchowych
1. Ujeżdżanie koni - zajeżdżanie i praca z młodymi końmi - 800 zł/miesiąc plus opłata za pensjonat
2. Jazdy treningowe na powierzonych koniach - 50 zł/jazdę
3. Praca z końmi szczególnie trudnymi (znarowione, znerwicowane itd.) - do uzgodnienia

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: Bolęcin, ul. Wczasowa 16; 32-540

Telefon: Mikołaj Rey +48 501 35 80 83 Maria Rey +4 8502 35 80 83 Katarzyna Steindel - noclegi, organizacja zawodów - +48506 18 34 99 Małgorzata Niedziela - jazdy rekreacyjne - +48512 13 92 10

www: www.szarza.bolecin.pl

E-mail: szarza.bolecin@gmail.com

 

 Zobacz jeszcze na: