Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 28 stycznia 2014, 10:42:25
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Spotkanie z Kazimierzem Kutzem na Piątej stronie świata

Spotkanie z Kazimierzem Kutzem na Piątej stronie świata

Już w piątek, 31 stycznia o 18:30 na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego zagości Teatr Śląski z Katowic, aby tylko ten jeden raz zaprezentować spektakl „Piąta strona świata” wg bestsellerowej powieści Kazimierza Kutza.
 
Ten wieczór będzie nie tylko jedyną okazją, aby zobaczyć w Krakowie spektakl nagrodzony główną nagrodą w 19.Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, ale też by wziąć udział w spotkaniu z autorem - Kazimierzem Kutzem oraz reżyserem spektaklu Robertem Talarczykiem!
 
Piąta strona świata” Kutza i Talarczyka to śląski „Skrzypek na dachu”, mitologizująca opowieść o utraconym raju. Porównanie można ciągnąć, bo pieśń kobiet o wyborze między volkslistą a ostfrontem, trzyma za gardło nie mniej niż arie Tewjego Mleczarza. A może pójść jeszcze dalej i przywołać inne wielkie dzieło teatru, w którym na wesele ściągają strzygi i duchy z okolicy? Taka scena jest również w „Piątej stronie świata”. Aż strach wypowiadać tytuł owego dzieła. - Maciej Nowak, „Przekrój”
 
Źródło: Mat. prasowe. 
 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: