Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 28 maja 2014, 19:50:42
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Spacer śladem Wisławy Szymborskiej

Spacer śladem Wisławy Szymborskiej

Wszystkich Krakusów i nie tylko zapraszamy na serię wyjątkowych przechadzek ulicami Miasta Literatury. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zabierzemy Was na spacer śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Odwiedzimy zakątki tętniące inspiracją, poznamy bliżej autorów żyjących i tworzących pod Wawelem.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się już 31 maja, a jego motywem przewodnim będzie życie i twórczość wybitnej poetki, eseistki, felietonistki i laureatki literackiej Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej. Wiersze, wycinanki, szuflada, są znane wszystkim Krakusom. Daj się uwieść ironicznej grze słów, w którą zabawimy się podczas dwugodzinnej wycieczki śladami autorki. Znajdź klucz, który połączy przemoczony namiot, pudełko pralin i słodki głos Elli F. Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godzinie 17:00 przy Kamienicy Szołayskich, przy Placu Szczepańskim. Gorąco zapraszamy!

Spotkanie poprowadzi Anna Hojwa - rodowita krakowianka, absolwentka filozofii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Bibliotekarka, która nie mogła usiedzieć w bibliotece. Jako licencjonowana przewodniczka po Krakowie, rozbudza potrzeby czytelnicze na szlakach literackich, retro clubbingowych i kabaretowych. Zafascynowana nietypowymi formami opowiadania o historii i kulturze miasta. Jest autorką bloga Vintage Kraków i zagorzałą rowerzystką.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: