Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 01 stycznia 2013, 11:22:14
Autor: admin
Home » Menu Główne » Gdzie spać? » Schroniska górskie » Schronisko PTTK Trzy Korony

Schronisko PTTK Trzy Korony

Schronisko położone jest w Pieninach u stóp najsłynniejszego szczytu Trzy Korony - od którego też wzięło swą nazwę. Z pokoi Schroniska rozciągają się malownicze widoki na wspomniany szczyt, przełom Dunajca, Czerwony Klasztor oraz Tatry Bielskie po Słowackiej stronie. Wyglądając przez okno można zobaczyć spływające flisackie tratwy. Schronisko oferuje tanie noclegi w Pieninach. Posiada obecnie 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Znajduje się tu także kameralna salka konferencyjna oraz przytulne miejsce do odpoczynku w większym gronie. Przy Schronisku znajduje się podest, na którym można rozsiąść się wygodnie podziwiając majestat Trzech Koron oraz miejsce na ognisko. Goście Schroniska mogą skorzystać ze znajdującego się tuż przy obiekcie bezpłatnego parkingu. Teren obiektu jest w pełni bezpieczny, ogrodzony.


W schronisku funkcjonuje również ogólnodostępa restauracja oferująca tradycyjne, przyrządzane na miejscu jedzenie przyprawiane zgodnie z wiekowymi góralskimi przepisami. Skosztować tu można kotleta po flisacku, pierogów z bryndzą czy kwaśnicy po sromowsku.


Schronisko stanowi doskonałą bazę wypadową na spływ Dunajcem, wycieczkę do Niedzicy, Czorsztyna, na Słowację, do Szczawnicy, wędrówki po górach, spacery, nordicwalking, rafting, jazdę rowerem górskim, jazdę na nartach, snowboardzie, kuligi.

Noclegi:

Schronisko oferuje 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Zdecydowana większość pokoi wyposażona jest w balkony, a pokoje na pierwszym piętrze w duży taras, umożliwiający kąpiele słoneczne i rozkoszowanie się pięknymi widokami rozciągającymi się dookoła. Z okien pokoi rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na Trzy Korony, przełom Dunajca, Czerwony Klasztor a także na panoramę Tatr. 
Pokoje:
- 6 pokoi 2-osobowych z łazienką
- 7 pokoi 3-osobowych z łazienką
- 3 pokoje 4-osobowe z łazienką
- 1 pokój 5-osobowy z łazienką

W pokojach dostępny jest Internet wi-fi. Schronisko czynne jest cały rok. Latem lub w okresach świątecznych nie zawsze można tu znaleźć wolne miejsce. Warto więc wcześniej zarezerwować sobie nocleg telefonicznie bądź za pośrednictwem Internetu.

Cennik:

Rodzaj pokoju Stawka za osobę Stawka za pokój
Pokój 2 osobowy z łazienką 47,- zł/osoba 94,- zł
Pokój 3 osobowy z łazienką 42,- zł/osoba 126,- zł
Pokój 4 osobowy z łazienką 37,- zł/osoba 148,- zł
Pokój 5 osobowy z łazienką 36,- zł/osoba 180,- zł

Podane stawki zawierają podatek VAT, nie zawierają opłaty klimatycznej 1,-zł/os/dzień naliczanej przy pobycie przez więcej niż 1 dobę.

Schronisko udziela rabatów dla grup, dzieci oraz honoruje zniżki PTTK oraz zniżki Honorowych Dawców Krwi.

Schronisko posiada liczne oferty specjalne - kilkudniowe pobyty z wyżywieniem - Polska złota jesień, Boże Narodzenie, Sylwester, Ferie Zimowe, Zielone szkoły. Szczegoły na http://www.trzykorony.pl/oferta_secjalna.php

Do dyspozycji turystów jest:

  • - miejsce na ognisko
  • - prywatny i bezpieczny parking na terenie obiektu
  • - wifi
  • - świetlica 

Wyżywienie:

W Schronisku Trzy Korony zasmakować można tradycyjnych dań przyrządzonych według starodawnych góralskich przepisów. Smaki naszych potraw zadowalają podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. 
Schronisko posiada, czynną przez cały rok Restaurację, oraz działający w sezonie letnim grill bar, gdzie można zjeść podziwiając szczyt Trzy Korony, Przełom Dunajca a także słowackie Tatry.
Schronisko pomoże w zorganizowaniu imprez urodzinowych, imieninowych, spotkań towarzyskich oraz imprez okolicznościowych. Na życzenie może zapewnić przygrywanie kapeli góralskiej. Dla grup zorganizowanych przygotowane zostały specjalne zestawy ułatwiające zamawianie posiłków. 

Informacje dodatkowe:

- Schronisko przyjmuje zwierzęta. Dodatkowa opłata wynosi 20,-zł bez względu na czas pobytu.
- organizuje kolonie, zimowiska, "białe" i "zielone szkóły"
- oferuje pomoc w zorganizowaniu czasu turystom indywidualnym, rodzinom z dziećmi
- ciekawe programy pobytowe dla firm
- możliwość organizacji dyskotek i wieczorków tanecznych
- możliwość skorzystania ze sprawnego transportu BUS-ami w czasie realizacji programu pobytu (przywóz -odwóz na miejsce dowolnej ilości osób)
- dowóz na stoki narciarskie

Położenie:

Schronisko "Trzy Korony" jest jednym z najatrakcyjniej położonych schronisk w Polsce. Znajduje się w cichej i spokojnej miejscowości Sromowce Niżne w Pieninach Właściwych, na południowym stoku pod szczytem Trzech Koron (982 m n.p.m.). W pobliżu znajduje się wylot Wąwozu Szopczańskiego, którym biegnie jeden z najciekawszych szlaków Pienin Właściwych. Schronisko usytuowane jest na wysokości 470 m n.p.m. Z okien Schroniska rozciąga się widok na znajdujący się "na wyciągniecie ręki" przełom Dunajca, szczyt Trzech Koron, Czerwony Klasztor, Pieniny Słowackie i Tatry Bielskie.

W pobliżu Schroniska znajduje się Pawilon, którego właścicielem jest Pieniński Park Narodowy, przystań flisacka w Sromowcach Niżnych, zabytkowy drewniany kościółek z XVI w., piesze przejście graniczne na Słowację. Niedaleko znajduje się także przystanek autobusowy.

Trochę dalej (ok. 15 min drogi autem) usytuowane jest Jezioro Czorsztyńskie oraz Niedzica. Położenie schroniska w pobliżu wyciągów narciarskich a także basenów termalnych sprawia, że jest ono atrakcyjne także zimą. To idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: ul. Sobczańska 91 34-443 Sromowce Niżne

Telefon: +48 182 62 98 23 +48 609 668 528

www: http://www.trzykorony.pl/

E-mail: trzykorony@trzykorony.pl

 

 Zobacz jeszcze na: