Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 26 września 2013, 9:40:18
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Patronaty » Rajd Jesienny (relacja)

Rajd Jesienny (relacja)

Relacja z „Rajdu Jesiennego” Białka Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska 2013. Wydarzenie odbyło się pod naszym patronatem!

W niedzielny poranek ładna, wrześniowa pogoda powitała wszystkich uczestników i organizatorów „Rajdu Jesiennego” Białka Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska 2013.  Siedemnaście grup 10-cio osobowych wyruszyło na trasę spod Kotelnicy Białczańskiej wyjeżdżając najpierw kolejką krzesełkową na szczyt Kotelnicy, gdzie czekały ich pierwsze zadania: szukanie skarbu w lesie oraz narysowanie widocznej panoramy. Teren Księżej Pasieki uczestnicy przejechali na monsterrolerach.

Po krótkim podejściu, przy górnej stacji narciarskiej Pasieka Express uczniowie mieli przed sobą pierwsze punktowane zadanie: strzelanie do celu z Paint Ball. Kolejny odcinek trzeba było przemierzyć pieszo, zaś po przekroczeniu Kaniowskiego Potoku zostali podwiezieni samochodami terenowymi wzdłuż wyciągu narciarskiego „Rusin-ski”.

Ostatni etap rajdu wszyscy uczestnicy przeszli bardzo dzielnie obserwując napotkane na trasie obiekty. Zmęczeni, ale uśmiechnięci uczestnicy dotarli do Bukowiańskiego Centrum Kultury, gdzie czekały na nich jeszcze dwie konkurencje sprawnościowe: „Praskanie podkową” i wejście na ściankę wspinaczkową. Po ciepłym posiłku, oglądnięciu wystawy z cyklu „Dusza na dłoni” odbył się finał całodniowego „Rajdu jesiennego”, podczas którego wystąpił zespół góralskiego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, podziękowano wszystkim sponsorom, dzięki którym rajd mogło uświetnić tak wiele atrakcji, a następnie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy krajoznawczej zdobytej podczas niedzielnego rajdu. Jury w składzie: Stanisław Łukaszczyk – Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, Bartłomiej Koszarek - Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” i Janusz Stachoń – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej z uwagą przysłuchiwało się odpowiedziom, na wylosowane przez grupy pytania. Każda z grup otrzymywała dyplom uczestnictwa i pamiątkowe notesiki. Zwycięskie grupy otrzymały nagrody w postaci książek, biletów wstępu na Bukowiańskie Termy i płyty DVD ze sztukami Amatorskiego Zespołu Teatralnego z Bukowiny Tatrzańskiej. 

Pełni wrażeń, przygód, zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy „Rajdu Jesiennego” Białka Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska 2013 rozjechali się do domów przed godziną 17.00

Do zobaczenia na trasie już za rok!

Źródło: organizatorzy


Organizujesz podobne przedsięwzięczie? wydarzenie kulturalne? Chcesz dotrzeć do jak największej liczby osób? Napisz do nas a my zostaniemy jego patronem medialnym odkryjmalopolske@gmail.com

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!