Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 20 marca 2014, 21:57:06
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Projekty Muzeum Historycznego nominowane w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2013

Projekty Muzeum Historycznego nominowane w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2013

Projekty Muzeum Historycznego zostały nominowane w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2013.

Wystawa stała „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim” prezentowana w Aptece pod Orłem oraz multimedialny projekt z zakresu historii mówionej i edukacji medialnej „Opowiedz mi miasto” www.opowiedzmimiasto.mhk.pl znalazły się w finale Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, organizowanego przez Muzeum Historii Polski wraz z portalem "Historia.org.pl”.

Decydujący głos w plebiscycie mają Internauci, zatem jeśli znacie i lubicie wystawę w Aptece pod Orłem  Pamięci lub z chęcią powracanie na stronę www.opowiedzmimiasto.mhk.pl zagłosujcie na nasze projekty. Głosy można oddawać na stronie www.whr2013.muzhp.pl do 13 kwietnia włącznie.

„Wydarzenie Historyczne Roku” to ogólnopolski Plebiscyt organizowany od 2007 r., którego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W ubiegłym roku, aż 65 wydarzeń rywalizowało o miano najważniejszego, z czego 10 znalazło się w ścisłym finale. Za Wydarzenie Roku 2012 internauci uznali projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak”, którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki. W poprzednich latach internauci wybrali m.in. organizację uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego (2011) i otwarcie nowoczesnej ekspozycji „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie (2010).

Wśród nominowanych do finałowej dziesiątki wydarzeń wybranych przez  jury w składzie: prof. Andrzej Chwalba, dr Kazimierz Wóycicki, publicysta Jan Wróbel, kierownik działu wystawienniczego Muzeum Historii Polski Monika Matwiejczuk, redaktor naczelna historia.org.pl Sylwia Szyc oraz red. Wojciech Duch oprócz wystawy w Aptece pod Orłem oraz projektu Opowiedz mi miasto  zostały nominowane m.in. Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Otwarcie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie czy „Zawód: Architekt” – wystawa towarzysząca V. edycji festiwalu „Warszawa w budowie”.

Głosujcie na MHK!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: