Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:51:18
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Projekt "Nowa Huta Przyszłości". Znamy szczegóły.

Projekt "Nowa Huta Przyszłości". Znamy szczegóły.

Projekt "Nowa Huta Przyszłości" to chyba najwiekszy projekt, który ma być finansowany w trakcie nowej unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020. Zakłada się, że do Nowej Huty ma trafić nawet 2 mld złotych. Władze miasta właśnie powołały specjalny zespół mający za zadanie starać się o unijne dofinansowania.

Zarówno prezydent miasta Jacek Majchrowski, jak i wojewoda województwa zadeklarowali środki finansowe na działanie zespołu, który to przygotuje przyszłe inwestycje. Może on liczyć na kilkanaście milionów złotych na rozruch działalności. 

Sam projekt ma mieć na celu wyrwanie z letargu wschodniego Krakowa. Głównym elementem projektu ma być zagospodarowanie terenów poprzemysłowych Nowej Huty o powierzchni prawie 6 tysięcy hektarów. Obszar ten skupiony jest wokół ulicy Igołomskiej. Co ma powstać na tym obszarze? Przede wszystkim, Park Naukowo – Technologiczny w Branicach, w którym ma się rozwijać nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwa. 

Ponadto, planuje się utworzenie "Centrum Wielkoskalowych Wydarzeń Kulturalnych Błonia 2:0" i zagospodarowanie Przylasku Rusieckiego. To pierwsze ma umożliwić organizację dużych wydarzeń kulturalnych. Na tym drugim mają powstać boiska i obiekty rekreacyjne, a także kompleks basenów termalnych.

Cała koncepcja będzie znana pod koniec roku.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: huta
 Zobacz jeszcze na: