Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 17 września 2013, 10:49:07
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Ostatni BazArt - Przetwory. Wymień dżem na ogórki!

Ostatni BazArt - Przetwory. Wymień dżem na ogórki!

MOCAK zaprasza 21 września na czwarty, ostatni letni bazArt, podczas którego będziemy wymieniać się przetworami.

Koniec lata tuż-tuż. Dni są coraz krótsze, wieczory chłodniejsze… jesień zbliża się wielkimi krokami. Jest to również czas obfitości owoców i warzyw. Pora więc na przetwory! Dżemy, marynaty, soki i nalewki wypełniają spiżarniane półki. Proponujemy podzielić się swoimi specjałami i jednocześnie spróbować czegoś nowego.

W bezpłatnej wymianie może wziąć udział każdy miłośnik sporządzania zimowych zapasów. Gotowe produkty można również wymieniać na same przepisy.

W programie wydarzenia przewidziano między innymi: prezentacja ciekawych pomysłów na przetwory, oprowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce oraz spotkanie i warsztaty wokół książki Pestka, drops, cukierek, która w niebanalny sposób wprowadza dzieci w świat pojęć z zakresu ekonomii.

Do 19 września MOCAK czeka na Wasze przepisy! 20 najciekawszych zostanie wydrukowanych i zawieszonych na specjalnej bazArtowej tablicy. Przepisy należy wysyłać na adres: was@mocak.pl.

Zapraszamy również do udziału w grze miejskiej Sztuka jedzenia. Początek o godzinie 11 na Rynku Podgórskim w Krakowie, przy Targu Pietruszkowym. Każdy uczestnik otrzyma jabłko od lokalnego producenta, mapę oraz wskazówki, jak dotrzeć do kolejnego punktu z zadaniem do rozwiązania i kolejną szaradą. Udział w grze miejskiej jest bezpłatny a dla każdego uczestnika, który dotrze do mety, przewidziano smakowite nagrody. Zgłoszenia można dokonać do 19 września pod adresem katarzyna.salus@fpds.pl.

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe.

źródło: mocak.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!