Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:46:26
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Olkusz: rusza budowa największego skateparku w Polsce

Olkusz: rusza budowa największego skateparku w Polsce

W Olkuszu właśnie ruszyła budowa największego skateparku w Polsce i jednego z największych w Europie. Skatepark ma być częścią parku krajobrazowo-rekreacyjnego o powierzchni ok. 20 tys. metrów kwadratowych.

Nowa inwestycja powstanie na terenach dawnej kopalni galmanu. Dlatego też w parku znajdą się oryginalne maszyny z Zakładów Górniczo - Hutniczych "Bolesław",  a ich elementy zostaną wykorzystane do budowy infrastruktury skateparku.

Za budowę obiektu odpowiedzialny jest firma Techramps, która zbudowała już ok. 300 skateparków. Ten ma być jednak wyjątkowy. Tzw. skateplaza ma mieć powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych i tory dla rowerzystów: trialowe i do pumptracku, czyli jazdy bez pedałowania. W sumiepowstanie ok.  kilometra tras ziemnych z różnymi stopniami trudności.

Na terenie całego parku znajdą się ponadto ścieżki turystyczne o długości ok. 900 metrów, plac zabaw, altana wielofunkcyjna i oczko wodne. Mają też powstać boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Cały park będzie oświetlony i  czynny również zimą. Będzie on połączony ścieżkami  z zamkiem w Rabsztynie.

Koszt budowy to blisko 5 milionów złotych. Pieniądze w większości pochodzą z funduszy unijnych.

Park ma być gotowy w listopadzie 2013 r.


Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: