Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 13 sierpnia 2013, 13:54:35
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Noc Cracovia Sacra

Noc Cracovia Sacra

14 i 15 sierpnia odbędzie się w Krakowie 6 edycja Nocy Cracovia Sacra. Motywem wiodącym będą najstarsze krakowskie parafie. Do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu zaproszonych zostało kilkanaście klasztorów i kościołów.

W programie, znajduje się zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywania kościelnych zabytków i dzieł sztuki (na co dzień niedostępnych) przewidziano również koncerty o tematyce sakralnej (wystąpi m.in. Natalia Niemen, Łucja Czarnecka, Wiktoria Bisztyga, Elżbieta Towarnicka, artyści Krakowskiej Opery Kameralnej i muzycy Capelli Cracoviensis), wykłady, spektakle poetycko-muzyczne (np. „Co może jeden człowiek", spektakl poetycko-muzyczny oparty na poezji Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Czesława Miłosza,  oprac. i aranż.: Jan Nowicki i grupa De Profundis, muz.: C.Chmiel, M. Stryszowski, J. Kaczmarski), wystawy: m.in. „Rękopisy i starodruki na Skałce", „Skarby za klauzurą ukryte" (oo. Dominikanie), „Historia Bernardynów na Kresach".

Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu przygotowało także coś dla najmłodszych: otwarte warsztaty dla dzieci „Podróż do Cluny".

Noc Cracovia Sacra zakończy się późnym wieczorem 15 sieprnia. 

Szczegółowy program dostępny na stronie www.krakowskienoce.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: