Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 12:53:12
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Niezwykła wieża widokowa pod Starym Sączem

Niezwykła wieża widokowa pod Starym Sączem

W Woli Kroguleckiej pod Starym Sączem powstanie niezwykła wieża widokowa.  Z architektonicznie nowatorskiego obiektu będzie można podziwiać  panoramę doliny Popradu. Realizacja projektu budowli będzie jednak dużym wyzwaniem dla potencjalnego wykonawcy.

Wieża ma mieć kształt "ślimaka" i ma być wykonana z drewna. Jej cena gmina oszacowała aż na 740 tys. zł, ale z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się już pozyskać 500 tysięcy. Projekt przygotowała Pracownia 55Architekci z Limanowej. Pomysł od razu spodobał się samorządowcom. Przedsięwzięcie budzi coraz większe zaciekawienie w całych Beskidach. W Beskidach wciąż brakuje takich miejsc postoju i odpoczynku na trasach wędrówek turystyczno-krajoznawczych, nie mówiąc już o typowych wieżach widokowych.


Projekt wieży, projekt


Miejsce, w którym stanie wieża widokowa zostało starannie wybrane. Wola Krogulecka jest wsią najwyżej położoną, doskonale wyeksponowaną w krajobrazie obszaru gminy. Położona jest na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Kotliny Sądeckiej. W miejscowości ma obecnie swoją siedzibę administracja Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Przez wieś wiedzie niebieski szlak turystyczny: Barcice – Wola Krogulecka – Makowica

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: