Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 05 lipca 2013, 11:58:53
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Muzea i Galerie » Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju mieści się w drewnianej świątyni pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, która została wzniesiona ok. 1606 r. po zniszczeniu pierwszej świątyni.

Muzeum powstało z inicjatywy młodych działaczy regionalnych, którzy dostrzegli potrzebę ocalenia kościółka i równocześnie dziedzictwa kulturowego regionu Zagórzan. Od 1928 roku zgromadzono około 4500 eksponatów, które prezentujemy w czterech salach przyziemia potężnej wieży kościoła. Mieszczą się tu wystawy dotyczące dawnych rzemiosł, garncarstwa, sztuki ludowej i stroju tradycyjnego. Muzeum prowadzi także działalność kulturalną w regionie, organizuje najstarszy Konkurs Palm Wielkanocnych, spotkania z rzemiosłem, jarmarki, koncerty organowe, oraz wystawy czasowe i lekcje muzealne.


Zapraszamy do zwiedzania!!!

W lipcu serdecznie zapraszamy na X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, który odbywać się będzie we wnętrzu starego rabczańskiego kościółka. Szczególnie polecamy koncert. który odbędzie się 14 lipca o godz. 16:00 Zagrają wtedy dla Państwa nasi wspaniali przyjaciele z Włoch, którzy od ponad roku przygotowują się do tego koncertu.

fot. M. Wójtowicz- Wierzbicka

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: Rabka-Zdrój, ul. Sądecka 6

Telefon: tel. biuro: +48 18 267 62 89 tel. ekspozycja: 18 267 67 47

Godziny Otwarcia: w sezonie: od 1 maja do 30 września - codziennie od 9:00 do 17:00 poza sezonem: od 1 października do 30 kwietnia od 9:00 do 16:00 (poniedziałek nieczynne)

Ceny Biletów: 7 zł, ulgowy 5 zł

www: www.muzeum-orkana.pl

E-mail: biuro@muzeum-orkana.pl

 

 Zobacz jeszcze na: