Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 11 lipca 2013, 11:31:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Patronaty » Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej 'Psallite Deo'

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej 'Psallite Deo'

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”, odbędzie się w dniach 17-20.10.2013 Projekt został wpisany do strategii rozwoju regionalnego, jest wspierany przez Gminę Kęty i stanowi część składową obchodów święta ku czci patrona miasta Kęty – Św. Jana Kantego.

Uroczyste spotkanie i otwarcie  Festiwalu z udziałem biskupów - patronów honorowych, odbędzie się 18.10.2013. Dzień wcześniej (17.10.2013 - czwartek) zapraszamy do udziału w konkursie muzycznym lokalne zespoły z dekanatu kęckiego i ościennych.

Osią Festiwalu będzie konkurs muzyczny (19.10.2013 – sobota), w którym uczestniczą  wyznawcy czterech kościołów: rzymsko-katolickiego, prawosławnego, ewangelicko reformowanego i ewangelicko- augsburskiego, skupionych w amatorskich zespołach, działających przy parafiach, szkołach, ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i innych instytucjach, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Zależy nam aby Festiwal, w swej strukturze był wielowymiarowy i innowacyjny a twórczość religijna prezentowana była nie tylko poprzez muzykę ale również w filmie, sztukach plastycznych i działaniach w przestrzeni społecznej. Dlatego Festiwalowi towarzyszy Przegląd Filmowy „Oikumene”, oraz pokonkursowa wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży o Św. Janie Kantym. Festiwalowi towarzyszą również  koncerty w  parafiach i kościołach dekanatu kęckiego w wykonaniu  zespołów zaproszonych , oraz wspólne spotkanie modlitewne pod kaplicą Św. Jana Kantego (20.10.2013 – niedziela). 

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Festiwalu  PSALLITE DEO i objęcia patronatem medialnym tego znaczącego wydarzenia  ponadregionalnego i międzynarodoego. Wierzymy że będzie on także ważnym czynnikiem inspirującym dorosłych, dzieci i młodzież do nowych kreatywnych inicjatyw artystycznych, niosącym wartości wiary i tolerancji.

Więcej informacji:
www.domkultury.kety.pl
33 844 86 84
Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: