Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 25 listopada 2014, 23:24:47
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Michał Macura


Udostepnij na Facebooku

Michał Macura

1. W galerii możemy ogldnac Twoje zdjęcia z Jutry Krakowsko-czestochowskiej. To Twoje ulubione miejsce w Małopolsce? 

Jura Krakowsko-Częstochowska ma niesamowity urok, jest tam wiele interesujących i pięknych miejsc, a ich różnorodność zachęca do eksploracji. Mogę powiedzieć, że małopolska część Jury, zwłaszcza Dolinki Krakowskie, są jednym z moich ulubionych miejsc i pewnie pozostanie tak jeszcze przez dłuższy czas.

2. Jakie miejsce zawsze chciałeś zobaczyć, ale jeszcze nie miałeś okazji? 

Wiele został jeszcze miejsc, które chciałem odwiedzić. Przede wszystkim staram się uwiecznić cztery pory roku na Jurze koncentrując się na jak największej ilości różnych formacji skalnych. Chciałem też odwiedzić z aparatem wszystkie zamki na Jurze. Doliczyć jeszcze muszę Tatry, których dawno już nie odwiedzałem.

3. Czy jest coś co szczególnie Cię fascynuje w naszym regionie? 

Przede wszystkim niesamowita różnorodność miejsc i krajobrazów skupionych na niewielkim w sumie terenie. Z każdą wyprawą można odkryć nowe miejsca, a warunki pogodowe i oświetleniowe sprawiają, że miejsca te są inne za każdym razem.

4. Co jest dla Ciebie najważniejsze w fotografii? 

Najważniejsze dla mnie jest przekazanie w moich fotografiach tego, co sam czuję: piękna i potęgi natury, zachwytu i respektu, jaki czuję oglądając jej spektakle. Wiem, że to brzmi banalnie, ale uczucie towarzyszące obserwowaniu burzy nad górami lub lasu nabierającego niesamowitych kolorów w wieczornym świetle jest bezcenne.

5. Czy masz jakieś ulubione zdjęcie związane z Małopolską? 

Nigdy nie jest łatwo wskazać jedno lub kilka ulubionych zdjęć, każde następne zrobione zdjęcie powinno być lepsze od poprzednich. Dobre zdjęcie powinno być dobre technicznie i przede wszystkim uwieczniać konkretny ulotny moment. Do moich ulubionych jurajskich zdjęć należą te, na których udało się sfotografować wyizolowaną formację skalną w otoczeniu i warunkach nadających konkretny nastrój zdjęciu, w mojej galerii znajduje się kilka takich zdjęć.


Strona internetowa: www.partof.pl

Fan page: https://www.facebook.com/partofpl

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: