Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: niedziela, 25 maja 2014, 15:46:08
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Kultura uskrzydla dzieci i młodzież w Małopolsce

Kultura uskrzydla dzieci i młodzież w Małopolsce

Będzie się działo! W ostatnim tygodniu maja w Małopolsce odbędą się przygotowane przez dzieci i młodzież wydarzenia kulturalne, które łączą edukację z nowymi technologiami. Młodzi twórcy i ich opiekunowie zapraszają na górskie biegi przełajowe i pokaz filmów dotyczących narciarstwa w Łomnicy-Zdroju oraz na wspólne słuchanie legend i konkurs plastyczny w Chrzanowie.

Wydarzenia te odbędą się w ramach Tygodnia Akademii Orange, czyli podsumowania 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw. – Młodzież wykorzystując nowoczesne technologie wprowadzi nas we wspaniały, relaksujący nastrój gór, nart oraz legend słowiańskich, afrykańskich, chińskich i indyjskich – mówi o małopolskich projektach Maria Adamiec, koordynator programu.

W trakcie Tygodnia Akademii Orange (24 maja – 1 czerwca) młodzi twórcy z całej Polski zaprezentują efekty swojej pracy podczas blisko 90 wydarzeń kulturalnych! W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Kultura Uskrzydla”. Koncepcja ta czerpie z twórczości niemieckiego artysty – Jana von Hollebena i jego serii fotografii "Marząc o lataniu". – Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektyw (dosłownie i w przenośni) możemy osiągnąć co tylko chcemy: latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem czy astronautą – podkreśla Maria Adamiec. Wszystkie organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i oświatowe mogą włączyć do akcji „Kultura uskrzydla” i wziąć udział w konkursie na najciekawsze "uskrzydlone" zdjęcie, inspirowane twórczością artysty. Nagrodą główną jest profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu samego von Hollebena i aparaty fotograficzne.

Akademia Orange to otwarty program grantowy Fundacji Orange, dzięki któremu dzieci i młodzież wchodzą w świat nowoczesnej edukacji w roli twórców. Fundacja umożliwia młodym rozwijanie talentów, wspierając innowacyjne projekty, w których nowe technologie są przestrzenią spotkania z kulturą. –  Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale też wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Jestem pod wielkim wrażeniem kreatywności młodych akademików, którzy już od pięciu lat – bo tyle właśnie ma Akademia Orange – pokazują nam jak łączyć radość i twórczą energię z nowymi technologiami – mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Harmonogram wydarzeń Tygodnia Akademii Orange w Małopolsce:

  • Prezentacja filmów krótkometrażowych dotyczących narciarstwa, górskie biegi przełajowe – Projekt "Spełniamy marzenia – Filmowy zawrót głowy" – 31.05.2014 10:00 – Łomnica Zdrój, Pracownia Orange,
  • Kadry dźwiękiem malowane – słuchowisko i konkurs plastyczny – Projekt "CYWILIZACJE DŹWIĘKU – ODKRYWAJĄC SŁUCHOWISKO" – 31.05.2014 14:00 – Plac Tysiąclecia, Chrzanów. 

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne. Organizatorem akcji jest Fundacja Orange a partnerem – Nasze Miasto.

Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl  oraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

Szczegółowych informacji udzielają: 

-          Daria Drabik, Fundacja Orange, 508 192 217, daria.drabik@orange.com

-          Tomasz Skupieński, Agencja Kamikaze, 502-302-379, tomasz.skupienski@kamikaze.com.pl 

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji na rzecz nowoczesnejedukacji dzieci i młodzieży.  Poprzez twórcze inicjatywy zachęca młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i nowych technologii. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A.  

Więcej informacji:  www.fundacja.orange.pl ; www.facebook.com/FundacjaOrange

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: