Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 28 grudnia 2012, 13:23:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Krakowska Wieża Babel coraz bliżej

Krakowska Wieża Babel coraz bliżej

Koncert krakowskich gwiazd m.in. Grupy Pod Budą i Andrzeja Sikorowskiego, Jana Wojdaka z zespołem Wawele, Mai Sikorowskiej i Kroke, a także projektu Joanna Słowińska & Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Zespołu Kulturka, FoxGang, Eluktrick, Don’t Ask Smingus, Vladimirska i Teddy Jr. oraz multimedialne widowisko – świetlna projekcja na Wieży Ratuszowej, a o północy pokaz laserów – takie atrakcje zaplanowano w tym roku podczas sylwestrowej nocy na Rynku Głównym w Krakowie. Gospodarzem wieczoru będzie Aldona Jankowska. Początek zabawy o godz. 20.30.

Wydarzenie przygotowują władze miasta, Teatr Groteska Scena Dla Dorosłych oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Scena ustawiona zostanie tuż przy Wieży Ratuszowej, która w programie wydarzenia będzie symbolizować Wieżę Babel. Skąd takie porównanie? - Chcemy podkreślić, że Kraków to nie tylko symbol historii i tradycji, ale również miasto tolerancji i gościnności – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Szczególnie chcemy podkreślić otwarcie na inne narody. Dlatego obok znanych i lubianych krakowskich artystów, usłyszymy także zagranicznych twórców, którzy związali się z Krakowem. Pokochali to miasto, tu chcą żyć, pracować i tworzyć.

Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska Scena Dla Dorosłych, podkreśla, że program imprezy ma integrować pokolenia. – Jest także – a może przede wszystkim - próbą nadania karnawałowi w Krakowie charakteru zabawy i radości dla wszystkich. Mamy nadzieję, że to początek zmian w rozumieniu istoty i sensu karnawału dla kondycji i samopoczucia wspólnoty jaką stanowi nasze Miasto – mówi Adolf Weltschek.

Na tą wyjątkową noc przygotowano oczywiście dodatkowe atrakcje - niezwykłe projekcje multimedialne na Wieży Ratuszowej i na scenie podczas koncertu oraz noworoczny pokaz laserowy o północy z wykorzystaniem najnowszej generacji sprzętu multimedialnego.

Więcej na: http://sylwester.krakow.pl


źródło: Materiały prasowe. www.sylwester.krakow.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: