Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 08 marca 2013, 18:33:52
Autor: admin
Home » Menu Główne » Rekreacja » Jazda konna » Klub Jeździecki Facimiech

Klub Jeździecki Facimiech

Klub Jeździecki Facimiech mieści się we wsi Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie, 13km od zjazdu z obwodnicy w kierunku na Oświęcim, 1600m od drogi krajowej 44.

Dysponuje ogrodzonym terenem na którym znajdują się boksy dla koni, hala, plac do jazdy, stodoła, garaże, padoki i pomieszczenia socjalne z łazienkami i prysznicami.

Ujeżdżalnia ma wymiary 75 x 110m. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego. System zraszaczy zabezpiecza optymalne nawilżenie podłoża oraz zapobiega powstawaniu kurzu. System drenażu zdał egzamin w czasie powodzi w 2010r. Na wszystkich łąkach wokół stała woda a na naszej ujeżdżalni podczas treningów skokowych kopyta zapadały się na ok 3cm. 12 reflektorów umieszczonych na wysokich słupach wokół ujeżdżalni umożliwia treningi po zmierzchu a żywopłot z ponad 300szt róż powinien zaspokajać potrzeby estetyczne drzemiące ponoć w każdym z nas.

Do dyspozycji koni i jeźdźców są przeszkody, czworobok i kros. 

Organizuje zawody jeździeckie we wszystkich dyscyplinach olimpijskich w jeździectwie.

Prosto z podwórka można wyjechać na łąki. Łącznie ośrodek dysponuje 16ha łąk ogrodzonych praktycznie z każdej strony rzekami Wisłą i Sosnówką. W pobliżu bramy znajdują się ogrodzone pastwiska. Na łąkach znajdują się przeszkody krosowe wraz z kompleksem wodnym. Wokół łąk można galopować po trawiastym torze który regularnie podsiewamym trawą i koszonym. Jedno okrążenie I łąki to około 1700m, II łąka jest jeszcze nie zmierzona.

Duża Hala ma  wymiary 30m x 102m i jest największą halą w Polsce Południowej. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego zmieszanego z flizeliną.

Mała Hala ma wymiary 11,5m x 30m i podłoże z piasku zmieszanego z flizeliną.

Konie codziennie przebywają na padokach. W celu uniknięcia konfliktów wypuszczane są w większości pojedynczo a ponieważ padoków jest 18 mogą czuć się jak w stadzie.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: Facmiech 1

Telefon: +48 603 932 024

www: www.kjfacimiech.pl

E-mail: facimiech@gmail.com

 

 Zobacz jeszcze na: