Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 08 marca 2013, 14:34:33
Autor: admin
Home » Menu Główne » Rekreacja » Jazda konna » Klub Jazdy Konnej " Pod Żubrem"

Klub Jazdy Konnej " Pod Żubrem"

Klub Jazdy Konnej " Pod Żubrem" powstał jako Prywatny Klub Jazdy Konnej we wrześniu 1991 roku.  Od początku naszego istnienia byliśmy zarejestrowani w Okręgowym Związku Jezdzieckim w Krakowie i Polskim Związku Jezdzieckim w Warszawie. Rozpoczynaliśmy naszą działalność bardzo skromnie, gościnnie na podwórku Prezesa Klubu, gdzie w garażu mieściła sie siodlarnia, a za przeszkody służyły bale słomy.  

Przełomowym rokiem w historii klubu był zdecydowanie rok 1995. Kiedy to dzięki przychylności Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice mogliśmy się przeprowadzić do ośrodka przy ul. Targowej 5 ( dawnej Na Grobli 4 ). W tym też roku rozpoczął współpracę znami Oleg Badałow - trener i zawodnik z Uzbekistanu. Jest on motorem sukcesów w naszym Klubie;  
zarówno własnych jak i szkolonej przez siebie młodzieży.Zdecydowanie najlepszy okres historii sportowej Klubu to rok 1997, kiedy to na liście rankingowej PZJ, Oleg Badałow zajął miejce 11-te, a Klub sklasyfikowany został na miejscu 13-tym.

 W 1992 poraz pierwszy w Niepołomicach zorganizowaliśmy Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody, które na zawsze weszły do kalendarza imprez. Od 1994 roku organizowaliśmy je co roku właczając jednocześnie imprezy ujeżdżeniowe. Najważniejsze zawody, które zostały nam do tej pory przyznane to Olimpiada Młodzieży w Ujeżdżeniu w 1997 i Mistrzostwa Polski Seniorów w Ujeżdżeniu w 1998 r.

Poza działalnością sportową i organizacją imprez jeździeckich Klub zaprasza do swojego ośrodka i proponuje:  

 - naukę jazdy konnej dla dzieci i dla dorosłych 

- naukę skoków i ujeżdżenia dla zaawansowanych

- pensjonat dla koni z pełną obsługą 

- przejażdżki bryczka 

- kuligi 

- biegi myśliwskie

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: Niepołomice ul.Targowa 5

Telefon: +48 12 281 19 66

www: www.kkt.pl/kjk

E-mail: kjk@ceti.com.pl

 

 Zobacz jeszcze na: