Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 15 lipca 2014, 18:37:33
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Kino letnie w MOCAK

Kino letnie w MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprasza na kino letnie towarzyszące wystawie "Zbrodnia w sztuce".

11.7, godz. 21.30
Dotyk grzechu, reż. Zhangke Jia (Chiny)
Trzy morderstwa i jedno samobójstwo, wszystkie popełnione w Chinach… Cztery rodzaje śmierci i cztery wypadki, które zdarzyły się naprawdę. Na ich kanwie uznany na świecie reżyser Jia Zhangke snuje historiozoficzną opowieść o współczesnych Chinach – prężnie rozwijającym się ekonomicznym gigancie, trawionym przez przemoc i korupcję. Swój kraj przedstawia z różnych perspektyw, w nowelowym stylu, przypominającym najlepsze filmy Roberta Altmana.

27.7, godz. 21.30
Pająk, reż. David Cronenberg (Kanada, Wielka Brytania)
Co jest rzeczywistością, a co projekcją chorego umysłu? David Cronenberg w Pająku zabiera widza na niepokojącą wyprawę w głąb schizofrenicznego umysłu i dzieciństwa naznaczonego tragedią.

8.8, godz. 21.30
Pewnego razu w Anatolii, reż. Nuri Bilge Ceylan (Turcja, Bośnia i Hercegowina)
Zapis poszukiwań zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, by zapamiętać miejsce, gdzie zakopał ciało. Nie wiemy, kto, jak i dlaczego zabił. Jednak kulisy zbrodni szybko schodzą na drugi plan. W chłodnej opowieści o nużącej podróży policjantów, prokuratora, lekarza i podejrzanego najistotniejsze stają się relacje między bohaterami, ich pozornie nieznaczące uwagi, urwane rozmowy.

22.8, godz. 21.30
Jackpot, reż. Magnus Martens (Norwegia)
W tej brawurowej czarnej komedii, momentami przechodzącej w makabreskę, trup ściele się gęsto, a absurd goni absurd. Echa filmów Quentina Tarantino i Guya Richie są doskonale czytelne. Film Martensa to pełna pomysłów, naśmiewająca się ze skandynawskich kryminałów, bez hamulców łącząca humor z przemocą zabawa kinem w czystej postaci.


Na wszystkie seanse wstęp wolny.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: