Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 12:52:00
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Kiedy w końcu zbudują krakowski dworzec kolejowy?

Kiedy w końcu zbudują krakowski dworzec kolejowy?

Budowa podziemnego dworca kolejowego w krakowe ciągnie się niemiłosiernie. Obiekt, który pierwotnie miał być gotowy na Euro 2012 jest jednym wielkim placem budowy. Na szczęście po okresu zastoju prace juz mają ruszyć pełną parą, a według zapowiedzi dworzec zostanie ukończony do końca roku. 

PKP właśnie podpisało umowę z firmą PORR (Polska) na dokończenie budowy. Prace budowlane mają ruszyć w lecie. Koszt dokończenia budowy ma wynieść 72,5 mln zł. Cała inwestycja jest warta 130 mln zł i finansowana ze środków Unii Europejskiej. Budowę dworca od 2010 roku prowadziło Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus SA. Niestety w zeszłym roku zbankrutowało, przez co trzeba było wstrzymać prace i wybrać nową firmę. Oby PORR doprowadził budowę do końca tak szybko, jak to tylko możliwe.

Dworzec będzie miał 3 poziomy. W holu znajdą się kasy biletowe, skrytki bagażowe, punkty informacyjne, bankomaty, kafejki i kioski. Na innym poziomie powstanie poczekalnia i sklepy. Nowy dworzec będzie połączony z podziemnym tramwajem i dworcem autobusowym. Specjalne pociągi będą go łączyć z lotniskiem w Balicach.


Projekt nowego dworca, fot. materiały inwestora

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: