Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

XXIX Babiogórska Jesień

Data:

Wrz 20 10:00AM - Wrz 22 10:00PM

„Babiogórska Jesień” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów, festiwal ten corocznie prezentuje marginalizowany w Polsce folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej.

Impreza od początku swojego istenienia wypracowała własny niepowtarzalny charakter. „Babiogórska Jesień”  przywraca pamięć o pasterskiej przeszłości regionu. Odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, którego koniec wyznacza dzień św. Michała Archanioła. Głównym zaś punktem Babiogórskiej Jesieni jest powitanie jesiennego redyku – powrót pasterzy z owcami do wsi. Widowisko to cieszy się dużym uznaniem, zwłaszcza dla wczasowiczów, którzy z dużym zaciekawieniem przyglądają się, jak baca przerzuca owce z zagrody do zagrody.

Babiogórska Jesień od początku skupia rzesze turystów, wczasowiczów i mieszkańców gminy, którzy przybywają by posłuchać góralskiej muzyki i wziąć udział we wspaniałej zabawie, pełnej góralskiego tańca, muzyki, gawęd i obrzędów. Imprezie towarzyszą Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.

Edycja wrzesień 2013 dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została rozszerzona o konferencję „Kultura wokół pasterstwa w regionie Babiej Góry” oraz inne elementy, m.in. pokaz zapomnianych pasterskich zawodów (szczegóły w zakładce – Babiogórska Jesień 2013).

 

źródło: www.babiogorskajesien.pl

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: