Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Data:

Sie 24 10:00AM - Sie 25 07:00PM

Przed nami wielkie zakończenie niezwykłej podróży kulinarnej przez całą Małopolskę. W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia na krakowskim placu Wolnica odbędzie się wielki finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Po raz kolejny cały Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów

Małopolski Festiwal Smaku to najstarsza polska impreza promująca unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu, jego produkty regionalne, tradycyjne, lokalne oraz ekologiczne. Za nami siedem edycji lokalnych: w Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Miechowie, Nowym Targu i Nowym Sączu. Kiermasze najlepszych małopolskich produktów i towarzyszące im konkursy dla producentów żywności cieszyły się dużym zainteresowaniem Małopolan oraz turystów z całej Polski. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a tegoroczny wielki finał odbędzie się we współpracy z Alma Market SA. – Partnerem Strategicznym Małopolskiego Festiwalu Smaku. Dzięki niedawno podpisanemu porozumieniu o współpracy pomiędzy Województwem Małopolskim i Alma Market S.A. mieszkańcy całej Polski będą mogli już pod koniec roku smakować małopolskie specjały, które będzie można nabyć w całorocznej sprzedaży w Delikatesach Alma.

Zakończeniem wakacyjnego cyklu imprez będzie wielki finał 9. Małopolskiego Festiwal Smaku, który odbędzie się na placu Wolnica w Krakowie już w najbliższy weekend.Wszystkich miłośników dobrej kuchni zapraszamy na krakowski Kazimierz w sobotę (24 sierpnia) w godz. od 10.00 do 17.00 oraz w niedzielę (25 sierpnia), w godz. 10.00 do 18.00. Jak co roku podczas wydarzenia nie zabraknie okazji do spróbowania najlepszych wyrobów kulinarnych, konkursów z nagrodami oraz występów artystów związanych z Małopolską.

Impreza rozpocznie się w sobotę uroczystym otwarciem przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Ponadto jury w składzie: Anna Starmach – jurorka programu MasterChef, Maciej Koźlakowski – finalista I edycji programu MasterChef,  Sylwester Lis – szef kuchni BUKOVINA Terma Hotel Spa z Bukowiny Tatrzańskiej, Jacek Szklarek – Prezes Slow Food Polska, Zbigniew Kurleto – ekspert kulinarny, Magdalena Grabowska – Dyrektor Marketingu i PR z Alma Market S.A. oraz Magdalena Gdowska – przedstawiciel Województwa Małopolskiego przyznają Grand Prix oraz dwa wyróżnienia w ramach konkursu „Małopolski Smak”. Wszystkie festiwalowe nagrody to honorowe wyróżnienia oraz liczące się rynkowe rekomendacje dla najlepszych w regionie firm i produktów spożywczych. Kto w tym roku zasłużył na wygraną? Tego dowiemy się już w niedzielę podczas oficjalnego rozstrzygnięcia konkursów. 

Zobacz nasze zdjęcia z półfinału na Placu Wolnica w Krakowie >>>

Główną atrakcją dwudniowej imprezy z pewnością będą małopolskie specjały. Zgromadzeni na placu Wolnica smakosze będą mieli okazję spróbować 58 różnych produktów i potraw, w tym m.in. kiełbasy piaszczańskiej z kija, karczku faszerowanego kurkami, staropolskiego krupniku, tradycyjnych lodów maślankowych, hałusek owsianych, tortu babci Eleonory, ekologiczngo kapłona galicyjskiego i wielu innych smakowitości. Podczas tegorocznej edycji na festiwalową publiczność czekają także pokazy kulinarne, m. in. w wykonaniu Sylwestra Lisa – specjalisty kuchni fusion oraz Macieja Koźlakowskiego - uczestnika pierwszej edycji programu „MasterChef”.

9. Małopolski Festiwal Smaku to także doskonała zabawa i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przez blogerów kulinarnych i lifestylowych z całej Polski. A to wszystko za sprawą konkursu „Gotuj i bloguj po Małopolsku”. Na placu Wolnica ustawiony zostanie specjalny namiot, gdzie w sobotę odbędą się warsztaty kulinarne kierowane do blogerów, a w niedzielę konkurs na potrawę inspirowaną małopolskim koralem. Na autorów najbardziej kreatywnych i smacznych potraw czekają atrakcyjne nagrody, m.in. weekend dla dwóch osób w kompleksie BUKOVINA Terma Hotel Spa  w Bukowinie Tatrzańskiej oraz możliwość poznania tajników tamtejszej kuchni fusion, a także kosze pełne smakołyków ufundowane przez Alma Market S.A.
O cenne nagrody powalczyć będą mogli także mieszkańcy Krakowa i turyści odwiedzający krakowski Kazimierz. Przez cały weekend na festiwalowej scenie organizowane będą konkursy wiedzy na temat Małopolski. Wielki finał to także doskonała okazja do podziwiania występów lokalnych artystów oraz uczestników muzycznych programów telewizyjnych. Pierwszego dnia publiczności zaprezentują się Leliwa Jazz Band, Duet w kapciach, After Day oraz Acoustic Trio, natomiast drugiego Blue Jay, Quartet Klezmer Trio, Żaneta Lubera z zespołem oraz grupa taneczna Grawitacja. Na zakończenie festiwalu wystąpi Marta Bizoń, aktorka teatru Ludowego w Krakowie.

Małopolski Festiwal Smaku jest szczególnym wydarzeniem kulinarnym. Rok w rok skupia około 200 producentów żywności z całego regionu podczas letniej edycji, a także Wielkanocnego i Wigilijnego Smaku.  W ciągu ośmiu lat istnienia festiwalu aż 11 małopolskich produktów otrzymało unijny certyfikat „Chronionej Nazwy Pochodzenia” i „Chronionego Pochodzenia  Geograficznego”.

 PROGRAM WIELKIEGO FINAŁU MFS:

Sobota 24 sierpnia 

10.00    Rozpoczęcie imprezy dla publiczności

10.40    Zespół Leliwa Jazz Band

11.00   Oficjalne otwarcie wielkiego finału 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku przez Marszałka Województwa Małopolskiego.
Rozpoczęcie degustacji i plebiscytu dla publiczności

11.15    Zespół Leliwa Jazz Band

11.30    Prezentacja wystawców (I część)

12.00    Rozpoczęcie rejestracji blogerów

12.05    Prezentacja wystawców (II część)

12.30    Zespół Duet w kapciach

13.15    Prezentacja blogerów na scenie

13.30  Rozpoczęcie warsztatów dla blogerów

14.00    Zespół After Day

14.45    Konkurs wiedzy o Małopolsce

15.00  Prezentacja wystawców (III część)

16.00    Zespół  Acoustic Trio

17.00    Zakończenie warsztatów dla blogerów

Zakończenie pierwszego dnia imprezy       

 Niedziela 25 sierpnia

 

10.00     Rozpoczęcie imprezy dla publiczności

                Rozpoczęcie konkursu gotowania dla blogerów

10.15     Zespół Blue Jay

10.30     Rozpoczęcie konkursu dla wystawców

11.00     Prezentacja wystawców (I część)

11.15     Zespół taneczny Grawitacja

12.00     Prezentacja wystawców (II część)

12.15     Zespół taneczny Grawitacja

12.30      Relacja z konkursu gotowania dla blogerów

12.45      Zespół Quartet Klezmer Trio

13.00      Zakończenie plebiscytu dla publiczności

13.45      Relacja z konkursu gotowania dla blogerów

14.00      Konkurs wiedzy o Małopolsce

14.30      Relacja z konkursu gotowania dla blogerów

15.00      Żaneta Lubera z zespołem

               Zakończenie konkursu gotowania dla blogerów

15.45    Zakończenie obrad jury w konkursie gotowania dla blogerów

16.30     Rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”, wręczenie nagród wystawcom i publiczności przez Marszałka Województwa Małopolskiego

               Ogłoszenie wyników konkursu gotowania dla blogerów

 

17.00      Koncert Marty Bizoń

18.00      Zakończenie 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: