Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

Krynica-Zdrój - Festiwal im. Jana Kiepury

Data:

Sie 10 10:00AM - Sie 17 11:00PM

Od 10 do 17 sierpnia potrwa Festiwal im. Jana Kiepury - największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym, realizowane w Krynicy-Zdroju, co roku od 1967 r. Od lat stanowi wizytówkę kulturalną oraz główny element promocji miasta i regionu na arenie ogólnopolskiej.

Twórcą Festiwalu jest Stefan Półchłopek, który nawiązując do pięknych tradycji dawnej Krynicy, chciał upamiętnić życie i twórczość Jana Kiepury- największego tenora okresu międzywojennego.

Festiwal jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, co stanowi o oryginalności i niepowtarzalności jego artystycznego oblicza. Niweluje różnice w dostępie do wydarzeń z kręgu kultury wysokiej, umiejscawiając jeden z najwartościowszych projektów muzycznych poza centrami kulturalnymi i gospodarczymi Polski. Rangę Festiwalu buduje udział najwyżej cenionych artystów i zespołów prezentujących najwartościowsze zjawiska muzyki operowej i operetkowej, a także nowatorskie dokonania muzyki współczesnej. Prezentacja twórczości muzycznej realizowana jest w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej.

Program festiwalu stawia na różnorodność gatunkową: od ekskluzywnych wykonawczo koncertów galowych, opery i operetki, przez koncerty kameralne i symfoniczne, aż po musical i jazz. Wartością dodaną jest stworzenie pomostu łączącego muzykę poważną z innymi nurtami i działaniami interdyscyplinarnymi. Stąd obecność na festiwalu czołowych wykonawców jazzowych: Leszka Możdżera i Cæcilie Norby.

Motywem przewodnim Festiwalu im. Jana Kiepury jest prezentacja i propagowanie opery i operetki szerokiej rzeszy publiczności, a także przełamywanie wizerunku imprezy „dostępnej tylko dla elit”, z jednoczesną dbałością o wysoki poziom artystyczny, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających melomanów. Odświeżona formuła Festiwalu ma na celu zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym coraz młodszych wiekiem odbiorców. Różnorodność programowa Festiwalu, sposób prezentacji, tworzenie interakcji z odbiorcą, wesprze działania rozwijające społeczną aktywność kulturalną, kształtując i rozwijając potrzeby w tym zakresie. Poczucie uczestnictwa w ważnym dla miasta wydarzeniu zintegruje społeczność lokalną, a działania sfery kultury nabiorą znaczenia ważnego elementu komunikacji społecznej. Postawy tolerancji i otwartości umacniane będą przez wykorzystanie wielokulturowości w muzyce i jej uniwersalnych wartości.

47 edycja Festiwalu im. Jana Kiepury to śmiała, innowacyjna produkcja o dużym rozmachu wykonawczym i znakomitym poziomie artystycznym prezentowanych dzieł za sprawą obecności najwybitniejszych twórców i kompozytorów. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY ma aspiracje stać się ważną imprezą wizerunkową w zakresie promocji kultury na arenie międzynarodowej, która ma realny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy Krynicy-Zdroju. Organizacja Festiwalu w nowej, rozbudowanej formule znakomicie wpisuje się i jest ważnym artystycznym akcentem obchodów 220-lecia Uzdrowiska, przypadającym na 2013 rok.

Szczegółowy program koncertów>>> 

źródło: http://festiwalkiepury.pl/

 

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: