Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

Kraków - Noc Jazzu

Data:

Lip 20 08:00PM - Lip 21 11:59PM

Noc Jazu to impreza organizowana w ramach cyklu Krakowskie Noce. Zainaugurowana została w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu czołówki artystów z Europy i świata. Koncerty odbywają się w wielu miejscach, na Małym Rynku, w klubach jazzowych i innych przestrzeniach, dobieranych indywidualnie do charakteru koncertu. Spotkania z melomanami w klubach trwają do późnych godzin nocnych.

W poprzednich latach podczas Nocy wystąpili m.in.: w roku 2009 Nils Landgren, Władysław „Adzik" Sendecki, Joao Bosco, NDR Big Band. W 2010 roku, podczas Nocy poświęconej muzyce Chopina, Krakowianie i licznie przybyli turyści, mogli posłuchać m.in. Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Chopin Warsaw Paris Jazz Quintet & Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, w Rotundzie wystąpiła legendarna grupa Laboratorium zaś w roku 2011 wykonana została przez orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego kompozycja symfoniczna „Spring Suite" Jarka Śmietany, wielką atrakcją Nocy był występ The Sindicate. Podczas ubiegłorocznej Nocy można było podziwiać m.in. Urszulę Dudziak, Brooklyn Funk Essentials. Po raz pierwszy zorganizowana została Noc Jazzu w Nowym Sączu.

W roku bieżącym, podczas 7-mej edycji Nocy planowane są 3 koncerty na Małym Rynku oraz 11 w klubach i auli Akademii Muzycznej. Wystąpią, m.in. Nuevo Tango Ensamble z Włoch, obchodzone będzie 20. lecie Funk de Nite zaś gościem specjalnym tegorocznej Nocy będzie amerykański perkusista jazzowy Billy Cobham.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

Szczegłówy program koncertów>>>

 

 

źródło: http://www.krakowskienoce.pl/

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: