Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

ULICA 26 STREET ART XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Data:

Lip 11 06:00PM - Lip 14 11:00PM

W dniach 11-14 lipca 2013 odbędzie się ULICA 26 STREET ART – XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Tegoroczna edycja przewiduje rozszerzenie sceny plenerowej o place i ulice dwóch innych małopolskich ośrodków – Andrychowa i Limanowej.

W tegorocznym programie dominować będą spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabraknie też artystów z Francji i Niemiec.

Przedstawienia kameralne i wielkie widowiska, klauni, akrobaci i spektakle liryczne - ta tradycyjna już dla ULICY wielość form zostanie tym razem poszerzona o silną reprezentację teatru tańca. Tegoroczna ULICA to kilkadziesiąt prezentacji i wydarzeń w kilku miejscach regionu.

Spektakularnie zapowiada się finał festiwalu – 14 lipca w Rynku Głównym w Krakowie będziemy podziwiać (pierwszy raz w Polsce) światowej sławy zespół Voala Project, dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem, artyści wykonują powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje i wprowadzając w zachwyt i zdziwienie tysiące widzów na całym świecie.

Pierwszy raz w historii festiwalu tak silny będzie także wątek edukacyjny i interakcyjny - warsztaty teatralne hiszpańskiego zespołu Cía. Kamchàtka, taneczne prowadzone przez artystów z La Calabaza Danza-Teatro oraz przez autorki polsko-hiszpańskiego projektu everybodyskin, a także spektakl interakcyjny, tworzony podczas festiwalu i przy udziale widzów. Nabór do udziału w tych przedsięwzięciach będzie otwarty dla wszystkich, którzy chcą być nie tylko widzami, ale też współtwórcami festiwalowych wydarzeń. Planowane są otwarte spotkania z artystami i zaproszonymi gośćmi.

Nowa i rozszerzona oferta ULICY to także wzbogacenie możliwości uczestnictwa i odbioru projektu z wykorzystaniem nowych technologii. Nauczeni doświadczeniem gromadzenia się wielotysiecznej widowni na największych festiwalowych prezentacjach, organizatorzy zapewnią w tym roku transmisję spektakli w Rynku Głównym na telebimie. Po raz pierwszy także umożliwimy udział w wydarzeniu odbiorcom w innych częściach kraju i zagranicą poprzez streaming internetowy przedstawień ze sceny głównej.

Szczegółowy program wydarzenia>>>

Spotkajmy się na ULICY!

 
 

źródło: http://teatrkto.pl

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: